[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/1″][us_text text=”پاور ویندوز” tag=”h2″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22text-align%22%3A%22center%22%7D%7D”][us_separator size=”large”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][us_image image=”5387″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

پاور ویندوز در اتومبیل ها و همه آنچه که باید در مورد آنها بدانید

پاور ویندوز چیست ؟ به شیشه های اتومبیل که با کمک دکمه باز یا بسته می شوند، شیشه برقی می گویند. شیشه های برقی اولین بار توسط فورد موتورز در سال 1941 معرفی شدند. اولین خودروهایی که شیشه های برقی دریافت کردند لینکلن کاستوم و پاکارد کاستوم سوپر 180 بودند.

شیشه های برقی جایگزین دستگیره های دستی سنتی شده اند. این می تواند یک ویژگی داخلی باشد یا با استفاده از لوازم جانبی پس از فروش در خودروها نصب شود.

ویژگی های پاور ویندوز:

با کنار گذاشتن ویژگی عمومی بالا و پایین شدن پنجره ها تنها با لمس یک دکمه، پاور ویندوز  دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آنها را کاربر پسندتر و راحت تر می کند. این ویژگی ها را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

خاموش شدن خودکار:

این یک ویژگی بسیار رایج تقریباً در تمام پاور ویندوز  است. این ویژگی به کاربر این امکان را می دهد که تنها با یک بار زدن دکمه، پنجره ها را تا انتها پایین بیاورد.

این سیستم از یک مدار برای نظارت بر مدت زمانی که سوئیچ پایین نگه داشته شده است استفاده می کند.

اگر سوئیچ را برای کمتر از یک ثانیه نگه دارید، پنجره تا انتها پایین می‌رود تا کلید لیمیت را بزند و در آنجا متوقف می‌شود.

در صورتی که دکمه برای مدت طولانی تری نگه داشته شود، مدار زمان را تجزیه و تحلیل می کند و به محض رها شدن دکمه، چرخاندن پنجره را متوقف می کند.

پاور ویندوز // افزایش خودکار:

این ویژگی چندان رایج نیست زیرا دارای عوارض خاصی است. بالا بردن خودکار به همان روشی کار می کند که پایین آمدن خودکار.

اما، ویژگی بالا آمدن خودکار خطر دارد. در حالی که پنجره بالا می رود، اگر چیزی مانع پنجره شود، مانند دست یک کودک یا سگ خانگی یا پنجه گربه، به احتمال زیاد به آنها آسیب می رساند.

از آنجایی که پنجره تا زمانی که به سوئیچ حد نخورد نمی ایستد، خطر تصادف را درگیر می کند. تنها راه برون رفت از این مشکل، وارد کردن مدار دیگری به سیستم است که می تواند سرعت بالا آمدن پنجره را کنترل کند.

از آنجایی که سرعت به دلیل انسداد کاهش می یابد، مدار برق را به موتور برمی گرداند و پنجره پایین می آید.

روشن کردن با حسن نیت:

همانطور که قبلا گفته شد، پاور ویندوز  تنها زمانی کار می کنند که اشتعال خودرو روشن باشد.

اما برخی از خودروها دارای یک منبع برق پشتیبان هستند که حتی پس از خاموش شدن موتور به مدار پنجره عرضه می شود.

در صورتی که فراموش کردید پنجره های خود را جمع کنید، این ویژگی شما را از دردسر روشن کردن مجدد سیستم جرقه زنی، فقط برای بالا کشیدن پنجره ها نجات می دهد.

مکانیسم پاور ویندوز:

پاور ویندوز با کلید و سیم کنترل می شوند و با باتری یا برق تغذیه می شوند. اگر اشتعال خودرو روشن نباشد، شیشه های برقی کار نمی کنند.

برخلاف پنجره های سنتی، پنجره های برقی دسته دستی ندارند.

آنها به صورت دستی کار نمی کنند. شیشه های برقی اصلی به طور کلی کنترل هر چهار پنجره را دارند و می توانند توسط راننده کنترل شوند.

نحوه عملکرد پاور ویندوز به این صورت است:

درب سمت راننده توسط یک قطع کننده مدار 20 آمپری بهینه شده تغذیه می شود.
برق قطع کننده مدار از طریق پنل کنترل سوئیچ پنجره به یک نقطه تماس در مرکز منتقل می شود، جایی که سیم کشی های هر چهار پنجره به هم می رسند.
سپس دو سر کنتاکت برق به باتری یا موتور الکتریکی و زمین خودرو متصل می شود.
هنگامی که یک سوئیچ فشار داده می شود، یکی از دو سر آن از زمین خودرو جدا می شود و به نقطه برق در مرکز متصل می شود. این کار برق را به بقیه پنجره ها تقسیم می کند.
با این حال سیستم های پاور ویندوز  مورد استفاده در خودروهای مدرن از نظر فناوری بسیار پیشرفته هستند.

این روزها، بیشتر خودروهای پیشرفته و رده بالا به اجزای مختلف برقی مانند شیشه های برقی، درب های برقی و ORVM های برقی (آینه های دید عقب خارجی) مجهز هستند.

در چنین مواردی، سازندگان خودرو به سختی می‌توانند همه سیم‌ها را با هم جمع کنند. به همین دلیل است که تمام سیم ها در یک ماژول ادغام می شوند و بنابراین همه کنترل ها نظارت می شوند.

از آنجایی که تمام سیم ها در یک ماژول ادغام می شوند، برق مستقیماً به ماژول سیم مرکزی و سپس به هر چهار پنجره منتقل می شود، تنها با فشردن یک دکمه توسط راننده.

مزایای پاور ویندوز:

پاور ویندوز  این روزها تقریباً در همه خودروها عرضه می شود. در خودروهای مدل بالا به صورت استاندارد و حتی در خودروهای میان رده حداقل به صورت آپشن ارائه می شود.

شیشه های برقی مانع دستگیره های سنتی را که برای باز یا بستن پنجره ها به تلاش و زمان زیادی نیاز داشت، از بین می برد.

از مزایای شیشه های برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این امکان را به راننده می دهد که تنها با لمس انگشتان خود، شیشه ها را کنترل کند.

این به افرادی که دچار آسیب دست یا سایر عوارض فیزیکی هستند اجازه می دهد تا به راحتی پنجره ها را کار کنند.

رانندگان می توانند به راحتی شیشه ها را حتی در حین رانندگی کنترل کنند.
تابلو برق اصلی در جلو نیز به راننده این امکان را می دهد که بدون ترک صندلی، تمام شیشه ها را به طور همزمان کار کند.

این ویژگی برای مواردی که کودکان در صندلی عقب هستند بسیار مفید است.

معایب پاور ویندوز:

اگرچه پاور ویندوز  مزایای زیادی دارند، اما ممکن است در برخی موارد دارای اشکالاتی نیز باشند.

از آنجایی که با باتری یا برق تغذیه می شود، همیشه با خطر خرابی یا خرابی همراه است. در صورت خرابی پنجره برقی، نمی توان پنجره را باز یا بسته کرد که ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند.

شیشه های برقی ممکن است به طور ناگهانی از کار بیفتند. در زیر رایج ترین دلایلی که ممکن است باعث خرابی یا خرابی پنجره های برقی شوند ذکر شده است:

اغلب اوقات، تنظیم کننده پنجره که به عنوان مسیر پنجره نیز شناخته می شود، ممکن است از کار بیفتد. این باعث خرابی پنجره برق می شود.

شیشه های برقی نیز ممکن است به دلیل شکستگی موتور، شکستگی قرقره کابل یا کلید شکستگی از کار بیفتند.

رگولاتورهای فرسوده پنجره نیز ممکن است دلیلی پشت پنجره برقی ناکارآمد باشد.
با تمام مزایایی که سیستم شیشه برقی از یک طرف و معایب محدودی از طرف دیگر دارد، کاملاً واضح است که چرا اکثر خودروسازان این روزها شیشه های برقی را به عنوان استاندارد ارائه می دهند.

تهران تیونینگ ارائه کننده انواع آپشن ماشین با بیش از 15 سال سابقه فعالیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]