مجله آموزشی

گرم کن صندلی و نحوه کار کردن آن بر روی اتوموبیل

گرم کن صندلی

گرم کن صندلی و نحوه کار کردن آن بر روی اتوموبیل

گرم کن صندلی چگونه کار می کنند؟

گرم کن صندلی  اغلب به عنوان یک کالای لوکس در نظر گرفته می شوند و بیشتر در خودروهای درجه یک گنجانده شده اند. با این حال ، فناوری واقعی پشت صندلی های گرم شونده تفاوتی با آنچه در پتو برقی ، سشوار ، آبگرمکن و هر چیز دیگری که از برق برای تولید گرما استفاده می کند ، ندارد.

گرم کن صندلی با یک عنصر گرمایش تغذیه می شوند ، یک نوار بلند از مواد که به عنوان یک مقاومت عمل می کند. مقاومت در برابر جریان الکتریسیته مقاومت می کند.

هنگامی که جریان الکتریکی از طریق آن عبور می کند ، انرژی به گرما تبدیل می شود ، که از طریق صندلی عبور می کند و سوار را گرم می کند.

روشن کردن حرارت

مانند چراغهای خودرو ، گرم کن صندلی توسط نوعی سوئیچ به نام رله کنترل می شوند. یک رله به یک جریان الکتریکی کوچک اجازه می دهد تا یک جریان بسیار بزرگتر را کنترل کند.

هنگامی که سوئیچ را برای روشن کردن بخاری صندلی می چرخانید ، یک جریان کوچک از یک سیم پیچ در رله عبور می کند. در نزدیکی این سیم پیچ یک سوئیچ باز وجود دارد. هنگامی که جریان از سیم پیچ عبور می کند ، یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که سوئیچ را بسته می کند. این یک مدار را تکمیل می کند و برق را از باتری به عنصر گرم کننده کوسن صندلی ارسال می کند. کلیک قابل شنیدن که در برخی از خودروها هنگام روشن کردن بخاری صندلی می شنوید ، بستن رله است.

چگونه سنسورها شما را ایمن نگه می دارند

هرچه بالشتک صندلی بیشتر بماند ، داغ تر می شود. اگر مدت زیادی روشن بماند ، آنقدر گرم می شود که نشستن در آن ناراحت کننده یا حتی خطرناک می شود. حتی می تواند در کوسن آتش بگیرد.البته در گرم کن صندلی این اتفاقات نادر است.

برای جلوگیری از این امر ، بیشتر بخاری های صندلی ماشین دارای ترموستات هستند. ترموستات دمای کوسن را اندازه گیری می کند. هنگامی که به دمای خاصی می رسد ، ترموستات سیگنالی ارسال می کند و به طور خودکار رله را خاموش می کند تا زمانی که صندلی کمی سرد شود.

در آن مرحله ، ترموستات دوباره رله را روشن می کند. بسیاری از کوسن های صندلی دارای تنظیمات “بالا” و “پایین” هستند که به راننده اجازه می دهد دمای کوسن های صندلی را کنترل کند.

عیب یابی صندلی ماشین گرم شده

مشکلات گرم کن صندلی های خودرو تقریباً همیشه در عنصر گرمکن صندلی به جای سوئیچ گرمکن صندلی رخ می دهد. با این حال ، بررسی عنصر گرم کن صندلی مستلزم جدا کردن صندلی ماشین است ، بنابراین مشکلات دیگر را بررسی می کنید و اگر مشکل همچنان ادامه داشت ،

فیوزهای خودرو چک های اولیه هنگام شروع عیب یابی ، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی فیوزها است. اگر فیوز سوخته است ، فوراً آن را تعویض کنید.

اگر این مشکل نیست ، دوشاخه برق را در زیر گرم کن صندلی جایی که صندلی به سیم اصلی متصل می شود ، بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه دوشاخه های صندلی های گرم شونده عاری از خوردگی یا کثیفی هستند که ممکن است مانع عملکرد صحیح آنها شود.

دوشاخه اگر دوشاخه های صندلی عاری از کثیفی و خوردگی هستند و صندلی گرم شونده هنوز به درستی کار نمی کند ، باید جرقه زنی خودرو را به حالت “روشن” برگردانید و مطمئن شوید که برق به شاخه وجود دارد.

اگر دوشاخه برق دارد و هیچ مشکل دیگری وجود ندارد ، می دانید که مشکل در خود صندلی است. در این مرحله بهتر است وسیله نقلیه خود را برای تعمیر به مرکز خدمات بیاورید.

عنصر بخاری. مشكل در عنصر بخاری خود شایع ترین علت مشكل در گرم كردن صندلی های خودرو است. این به این دلیل است که سیم گرم کننده ای که صندلی های ماشین را گرم می کند ، معمولاً کوچک و کاملاً شکننده است و به مرور زمان مستعد شکستگی می شود.

برای این نوع مشکل ، شما قطعا می خواهید یک تکنسین آموزش دیده و واجد شرایط این مشکل را با گرم شدن صندلی خود تشخیص داده و برطرف کند.

گرم کن صندلی و تاریخچه آن

هنگامی که ماشین ها برای اولین بار اختراع شدند ، سوار شدن در آنها می تواند کاملاً سرد باشد ، به ویژه در ماه های زمستان. از این گذشته ، این وسایل نقلیه مدل اولیه دارای بدنه باز بودند ، بنابراین باد می تواند رانندگان و مسافران را به طور یکسان تکان دهد ، زیرا باران ، برف و/یا برف آزادانه بر سر آنها می بارد. شیشه های شیشه ای در حدود سال 1907 شروع به نمایان شدن کردند و بخشی از باد را شکستند و رانندگان خودروها را جمع کرده و لامپ های گاز را در اتومبیل های خود قرار دادند تا گرمای تابشی ایجاد شود ، اما با این وجود ، هوا سرد بود.

تاریخچه حرارت در ماشین ها(گرم کن صندلی)
در سیزدهمین نمایشگاه ملی اتومبیل در نیویورک ، یک خودروی تولید انبوه که به طور کامل محصور شده بود ، معرفی شد: هادسون “بیست” ، که در دیترویت تولید شد ، از 3 ژوئیه 1909 شروع شد. از آنجا که این خودرو سواری گرمتری داشت ، 4000 خودرو فروخته شد در آن سال – علیرغم داشتن قیمت تقریبی 1000 دلار (امروزه حدود 26000 دلار). به یاد داشته باشید ، تامین مالی خودرو معمولاً در آن زمان در دسترس خریداران نبود. در سال 1910 ، هادسون نزدیک به 6500 دستگاه از این خودروها را تولید کرد تا همچنان به تقاضا پاسخ دهد.

تا سال 1925 ، هادسون پس از فورد و شورولت سومین خودروساز بزرگ ایالات متحده بود. اگرچه یک اتومبیل سرپوشیده گرمتر از یک بدنه باز بود ، اما سفر هنوز در زمستان یک پیشنهاد سرد بود. افراد کارآفرین سعی کردند دود خروجی را در خودروهای خود بازیافت کنند تا از مقدار کمی گرمای داخلی بهره مند شوند. هرچند این ایده خاصی نیست و نمی تواند بوی خوبی هم بدهد ، بنابراین مخترعین پیشرفت کردند و در سال 1929 ، بخاری هوای گرم در فورد مدل A موجود بود. گرمای نامتجانس تولید شده توسط موتور را فراهم می کند ، اما از استنشاق گازهای خروجی ایمن تر است.

فورد به نوآوری خود ادامه داد و در سال 1933 اولین واحد گرمایش سریع را که از گاز استفاده می کرد ، نصب کرد. در میانه اختراع فورد ، جنرال موتورز بخاری را ایجاد کرد که از خنک کننده موتور تغییر مسیر می داد و اولین هسته بخاری مدرن را در سال 1930 معرفی کرد. اگرچه پیشرفت هایی به طور مداوم در دنیای خودرو انجام می شود ، از جمله با بخاری ، این مدل 1930 هنوز اساس آنچه امروزه استفاده می شود

تاریخچه گرم کن صندلی
اگرچه بخاری های اتومبیل رانندگی را بسیار راحت تر می کند ، اما صندلی گرم شونده خودرو گرمای هدفمند را برای یک قسمت خاص بدن تأمین می کند ، این ایده برای بسیاری جذاب است. در بسیاری از نقاط آنلاین گزارش شده است که جنرال موتورز (GM) بخاری صندلی خودرو را در اوایل سال 1939 روی مدلهای منتخب آزمایش کرد ، اما به نظر نمی رسد جزئیات یا منابع اضافی در دسترس باشد. جنرال موتورز پیشگام در تلاش برای صندلی های گرم بود ، زیرا روبرت بلارد از جنرال موتورز اولین اختراع را به خود اختصاص می دهد. او در سال 1951 برای ثبت اختراع خود اقدام کرد و در سال 1955 شماره 2،698،893 صادر شد. تصاویر و متن دقیق ثبت اختراع خود را مشاهده کنید.

در سال 1966 ، کادیلاک دویل با گزینه صندلی های گرم شو همراه با دو نوآوری لوکس دیگر عرضه شد: پشتی و رادیوی AM/FM. این گزینه بیشتر شبیه به پد های گرم کننده برای صندلی ها بود ، نه گزینه های پیچیده تر امروز ، اما حداقل آنها گرم بودند.

چه کسی برای اولین گرم کن صندلی “واقعی” هزینه میکند؟ به گفته Saab ، اگرچه هدف اولیه آنها به حداقل رساندن کمردرد بود که منجر به سفرهای لذت بخش تر و رانندگی ایمن تر می شد. اطلاعیه اصلی مطبوعات به صاحبان خودرو اطمینان داد که سیستم گرمایش تحت تأثیر رطوبت یا آب قرار نمی گیرد و باعث می شود جالوپنیک این سرگرمی را داشته باشد.

گرم کن صندلی در صندلی های عقب خودرو
در مقاله ای در سال 2011 در The Legal Examiner بیان شد که تقریباً 30 درصد از اتومبیل های موجود در جاده دارای صندلی های گرم کننده هستند. Edmunds.com آن را به گونه ای دیگر بیان می کند: تقریباً 300 مدل خودرو دارای گرمکن صندلی هستند. شکی نیست که آنها راحتی را در ماه های سرد فراهم می کنند.

با این حال ، اگرچه تولید کنندگان معمولاً ذکر می کنند که حداکثر این بخاری ها بین 86 تا 113 درجه فارنهایت است ، اما گاهی اوقات دما می تواند به 150 درجه برسد. وقتی درجه حرارت به 120 درجه برسد ، سوختگی درجه سوم در حدود ده دقیقه ایجاد می شود. رانندگان مبتلا به دیابت ، نوروپاتی و/یا سایر مشکلات فلج ممکن است قادر به احساس خطر به موقع برای خاموش کردن بخاری نباشند.

سندرم پوست برشته یک بیماری واقعی است که به گفته Chicago Tribune در سال 2013 “زمانی ایجاد می شود که پشت ساق پا ، ران و باسن شما بعد از مدت زمان زیاد در صندلی گرم شده تیره و تغییر رنگ می یابد. بله ، مجموعه لوازم جانبی Fanny Fryer شما به معنای واقعی کلمه می تواند پوست شما را برنزه کند. ” این شامل استفاده از صندلی های پارچه ای گرم شده است. در ادامه مقاله آمده است که اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها و انجمن مهندسان خودرو به طور یکسان “چیزی را که می توان به آنها تیم های کرک نامید را تشکیل می دهند تا بتوانند به همه چیز برسند و استانداردهای ایمنی را ایجاد کنند”.

گرم کن صندلی

شوخی کردن درباره چالش های گرمکن صندلی بسیار آسان است ، اما نتایج آن می تواند بسیار جدی باشد. مقاله The Legal Examiner می گوید ، یکپارچگی پوست سوخته می تواند برای همیشه به خطر بیفتد. افراد زیادی در حال حاضر دچار سوختگی قابل توجهی از بخاری های صندلی ماشین شده اند. خط پایین؟ (آخرین شوخی ، وعده.) صندلی های گرم شونده می توانند معجزه گرهایی را در گرم شدن قسمت های سرد پشتی ایجاد کنند ، به شرطی که رانندگان از خطرات آگاه باشند و طبق توصیه های سازنده از آنها استفاده کنند.

ممنونیم که تا اینجای مقاله همراه ما بودید و امیدواریم لذت برده باشید.

 

مجموعه ای از کیلس استارت های مدل های مختلف :

کیلس اسپورتیج

کیلس ام وی ام 315

کیلس ام وی ام 550

کیلس پژو 206

کیلس پژو 207

کیلس پژو 405

کیلس پژو پارس

کیلس توسان

کیلس جک S5

کیلس دنا

کیلس رانا

کیلس ساندرو

کیلس سورنتو

کیلس کمری

کیلس کوییک

کیلس لیفان X60

کیلس وراکروز

کیلس H30 کراس

کیلس اپتیما

کیلس i30

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *