کیلس استارت پرادو

نصب کیلس استارت پرادو

کیلس استارت پرادو و نصب انواع آپشن خودروهای داخلی و خارجی خدمات مجموعه تهران تیونینگ : نصب آپشن ماشین-مانیتور-مولتی مدیا-هدلایت-کیلس استارت-کروزکنترل-برچسب سولار-شیشه دودی و… میباشد

کیلس استارت

از سال 1995، تمام خودروهایی که در بریتانیا تولید و فروخته می‌شوند، قانوناً ملزم به نصب سیستم ایموبلایزر هستند. این به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از شکستن و ورود مجرمان به وسیله نقلیه معرفی شد. برای روشن کردن خودرو، یک کلید با یک ترانسپوندر الکترونیکی که دارای یک کد منحصر به فرد است، مورد نیاز است. هنگامی که کلید در موتور خودرو قرار می گیرد، خودرو تنها در صورتی روشن می شود که کد دریافتی از کلید با خودرو مطابقت داشته باشد. این همچنین به این معنی است که اگر فرستنده شما در کلید شما خراب شود، وسیله نقلیه شما روشن نمی شود.

اکثر کلیدهای خودروهای مدرن ترکیبی از سه کلید هستند (که در زیر به آنها اشاره شده است).

  1. یک کلید مکانیکی

(قسمت فلزی کلید که برای باز کردن دستی درها استفاده می شود و برای باز کردن قفل فرمان در لوله جرقه زنی قرار می گیرد)

انواع کلیدهای مکانیکی و نحوه ساخت آنها

جای تعجب نیست که امروزه تعداد طرح های کلید خودرو بیشتر از هر زمان دیگری است. با این حال، ممکن است برایتان جالب باشد که بدانید کلیدهای خودرو با استفاده از یکی از دو روش برش داده می‌شوند: تکثیر کلید مکانیکی یا برش لیزری.

کلید ماشین برش مکانیکی

کلید ماشین برش مکانیکی روش سنتی تر از این دو است. این جایی است که یک الگو در امتداد یک لبه تیغه بریده می شود. کلیدهای برش مکانیکی خودرو بر روی یک ماشین برش کلید مکانیکی یا دای پانچ ساخته می شوند – این همان تکنیکی است که یک قفل ساز برای ساختن کلید جدید برای درب ورودی، موتورخانه یا گاوصندوق خانه شما استفاده می کند. در واقع، این تنها روش تکثیر کلید تا اواخر قرن بیستم بود که برش لیزری کلید معرفی شد. امروزه کلیدهای مکانیکی خودرو همچنان در میان برخی از مدل‌های داخلی مانند فورد، واکسهال و برخی از مدل‌های خارجی محبوب هستند و همچنان پرکاربردترین کلید در بازار هستند. با این حال مدرن تر، و مسلما امن تر. کلیدهای برش لیزری همچنان سال به سال محبوبیت پیدا می کنند.

برش لیزری کلید ماشین

کلید ماشین برش لیزری تکنیک پیشرفته‌تر از این دو است. اغلب به عنوان “sidewinder” یا “برش داخلی” شناخته می شود. کلیدهای لیزری دارای لبه های صاف یا مربعی با برش های یکسان در هر دو طرف صاف تیغه هستند. برخلاف کلیدهای مکانیکی، این کلیدها در هر دو حالت در موتور خودرو قرار می گیرند.

کلیدهای لیزری چندین مزیت امنیتی را ارائه می دهند، از جمله این واقعیت که سیلندرهای قفل آنها نسبت به کلیدهای سنتی سخت تر است. آنها نیاز به استفاده از نرم افزار تخصصی و دستگاه برش لیزری با تکنولوژی بالا برای تولید دارند. این ماشین‌ها نه تنها گران هستند، بلکه برای کارکرد صحیح به آموزش بیشتری نیاز دارند – فروشندگان خودرو و قفل‌سازهای خودرو معمولاً بهترین تجهیزات را برای تکثیر کلیدهای لیزری دارند. در حالی که خودروهای لوکسی مانند مرسدس و آئودی اولین خودروهایی بودند که کلید برش لیزری «ممتاز» را ارائه کردند. کاهش هزینه ها و افزایش در دسترس بودن به خودروسازانی مانند هوندا و کیا این امکان را داده است تا از فناوری های پیچیده تری برای آخرین مدل ها و مدل های خود استفاده کنند.

  1. یک تراشه فرستنده الکترونیکی کدگذاری شده

(جایی که کلید داخل موتور قرار می گیرد و توسط ماشین خوانده می شود)

تراشه ترانسپوندر

در سال 1995 معرفی شد، تراشه ترانسپوندر الکترونیکی رمزگذاری شده در بدنه پلاستیکی کلید تعبیه شده است، زمانی که کلید را در احتراق می چرخانید، کد خوانده می شود. تراشه به دلیل غیرفعال بودن به باتری نیاز ندارد. در صورت گم شدن یا شکستن تراشه ترانسپوندر، موتور روشن نمی شود.

کدهای رولینگ

فرستنده ها در ابتدا از «کدهای ثابت» استفاده می کردند که در آن کلید هر بار که از آن استفاده می شود سیگنال رمزگذاری شده یکسانی را ارسال می کند. امروزه کلیدهای دارای “کدهای غلطک” بسیار رایج هستند، به این معنی که هر بار که از کلید استفاده می شود، کد فرستنده تغییر می کند. کلیدها در سال 1999 معرفی شدند و می توانند امنیت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند، با این حال، تعویض آنها بسیار گران است.

کلیدهای اصلی

یک «کلید اصلی» معمولاً با بسیاری از اتومبیل‌های اولیه عرضه می‌شد و برای استفاده عادی در نظر گرفته نمی‌شد. کلید اصلی برای برنامه ریزی یک کلید جدید یا جایگزین برای ماشین استفاده می شود. اگر کلید اصلی گم شود یا آسیب ببیند، ممکن است یک اشتباه پرهزینه باشد.

امروزه خودروسازان کم و بیش استفاده از کلیدهای اصلی را متوقف کرده اند. اطلاعات امنیتی خاص خودرو اکنون در یک پایگاه داده مرکزی نگهداری می شود که برای برنامه ریزی مجدد خودرو و یک کلید جایگزین استفاده می شود. هنگام خرید یک خودروی دست دوم، باید مطمئن شوید که تمام کلیدها از جمله کلید اصلی در صورتی که در اولین خرید خودرو عرضه شده بود را دریافت کنید.

  1. کنترل از راه دور

(درها را قفل و باز می کند و زنگ هشدار را خاموش می کند)

کنترل از راه دور تقریباً با تمام خودروهای جدید برای قفل و باز کردن درها و همچنین غیرفعال کردن زنگ هشدار ارائه می شود. معمولاً آنها از فرستنده رادیویی برای ارسال سیگنال رمزگذاری شده به گیرنده ماشین استفاده می کنند، اما برخی از آنها از مادون قرمز استفاده می کنند. در بیشتر موارد این ریموت‌ها با باتری کار می‌کنند.

گاهی اوقات، تداخل شخص ثالث می‌تواند بر ریموت شما تأثیر بگذارد و در بدترین حالت ممکن است نتوانید قفل وسیله نقلیه خود را باز کنید. اگرچه برای خودروهای مدرن مشکل کمتری وجود دارد، اما این مشکل همچنان برای خودروهای قدیمی‌تر باقی می‌ماند: به ویژه خودروهایی که قبل از سال 1995 ساخته شده‌اند.

آیا ریموت کنترل شما کار نمی کند؟

کیلس استارت پرادو

ابتدا باتری را بررسی کنید، یا اگر مشکوک به تداخل رادیویی هستید، سعی کنید از کنترل از راه دور در نزدیکی ماشین خود استفاده کنید.

در خودروهای دارای قفل مرکزی باید یک سیستم بای پس وجود داشته باشد که از کلید فلزی معمولی برای باز کردن قفل درها بدون خاموش کردن آلارم استفاده کند. وسایل نقلیه ای که با ورود بدون کلید عرضه می شوند (یعنی درب ماشین با نزدیک شدن شما باز می شود، حتی اگر جاکلیدی در جیب شما باشد)، یک سیستم ورود کمکی دارند که معمولاً شامل یک کلید در یک قفل مخفی استفاده می شود. محل سوراخ کلید مخفی برای بسیاری از تولیدکنندگان متفاوت است و در کتابچه راهنمای خودرو توضیح داده شده است.

شکستگی یا گم شدن کلید ماشین ترانسپوندر باعث روشن نشدن خودرو می شود. قفل سازهای حرفه ای خودکار سیار LOCKFiX24 از آخرین فناوری برنامه نویسی کلید ترانسپوندر و برش کلید استفاده می کنند تا بتوانند در عرض چند دقیقه کلیدهای جایگزین را برای اکثر خودروها تولید کنند.

ما را در آپارات دنبال کنید

در صورت داشتن سوال و ..با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید

Call Now Button