سایپا, مانیتور - مولتی مدیا

مانیتور کوییک

نصب مانیتور کوییک توسط تیم تهران تیونینگگ

مانیتور کوییک

 مانیتور اندروید کوییک نصب  مولتی مدیا بر روی خودرو سایپا کوییک /نصب انواع آپشن خودروهای داخلی و خارجی خدمات مجموعه تهران تیونینگ : نصب آپشن ماشین-مانیتور-مولتی مدیا-هدلایت-کیلس استارت-کروزکنترل-برچسب سولار-شیشه دودی و… میباشد https://tehrantuning.com

سیستم نظارت بر راننده چیست؟

مانیتور کوییک

سیستم نظارت بر راننده – که گاهی اوقات سیستم سنجش وضعیت راننده (DSS) نامیده می شود – یک ویژگی ایمنی پیشرفته است که از یک دوربین نصب شده روی داشبورد برای ردیابی خواب آلودگی یا حواس پرتی راننده و صدور یک هشدار یا هشدار برای بازگرداندن توجه راننده استفاده می کند. به وظیفه رانندگی

انتظار می رود سیستم های نظارت بر راننده (DMS) در نتیجه الزامات نظارتی و آژانس رتبه بندی به یک ویژگی استاندارد در خودروهای جدید تبدیل شود. به عنوان مثال، اتحادیه اروپا DMS را برای گنجاندن در تمام مدل‌های خودروی جدید از سال 2024 اجباری کرده است و برنامه ارزیابی خودروهای جدید اروپا (Euro NCAP) در حال حاضر به خودرو امتیاز 5 ستاره برای گنجاندن DMS می‌دهد.

مانیتور کوییک در تهران تیونینگ

مانیتور کوییک

سیستم‌های مانیتورینگ راننده معمولاً از یک دوربین روبه‌روی راننده مجهز به دیودهای ساطع نور مادون قرمز (LED) یا لیزر استفاده می‌کنند تا بتواند چهره راننده را حتی در شب ببیند و حتی اگر راننده تاریک پوشیده باشد، چشم‌های راننده را ببیند. عینک آفتابی نرم‌افزار پیشرفته روی برد، نقاط داده را از راننده جمع‌آوری می‌کند و یک خط پایه اولیه از حالت عادی و توجه راننده ایجاد می‌کند.

سپس این نرم افزار می تواند تعیین کند که آیا درایور بیشتر از حد معمول پلک می زند، آیا چشم ها باریک می شوند یا بسته می شوند، و اینکه آیا سر در یک زاویه عجیب و غریب کج می شود. همچنین می تواند تعیین کند که آیا راننده به جاده پیش رو نگاه می کند یا خیر، و آیا راننده واقعاً حواسش را جمع می کند یا صرفاً با غیبت خیره شده است.

اگر سیستم تشخیص دهد که راننده حواس‌پرتی یا خواب‌آلود است، می‌تواند با صدور هشدارهای صوتی، روشن کردن یک نشانگر بصری روی داشبورد یا لرزش صندلی توجه راننده را جلب کند. اگر حسگرهای داخلی نشان دهند که حواس راننده پرت شده است در حالی که حسگرهای خارجی خودرو تشخیص می‌دهند که در شرف برخورد است، سیستم می‌تواند به طور خودکار ترمزها را با استفاده از اطلاعات حاصل از همجوشی حسگرهای داخلی و خارجی اعمال کند.

شاید برایتان مفید باشد : ردیاب کوییک

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *