مانتیور ماشین و آینده تکنولوژی آنها

مانیتور

مانتیور ماشین و آینده تکنولوژی آنها و رفتار شرکت ها

مانیتور و نمایش فن آوری برای تماشا در خودرو صنعت خودرو به طور فزاینده ای یکی از بزرگترین پذیرندگان فناوری های نمایشگر جدید است.

در طول سال‌ها شاهد جایگزینی داشبوردهای آنالوگ با داشبوردهای دیجیتالی، معرفی سیستم‌های سرگرمی با صفحه لمسی بوده‌ایم و مانیتور های  سرگرمی صندلی‌های عقب به گزینه‌ای افزوده برای بسیاری از مدل‌ها تبدیل شده‌اند.

نمایشگرهای یکپارچه سطحی آنقدر به بخش مهمی از فضای داخلی خودرو تبدیل شده اند که خودرو در حال تبدیل شدن به یک محرک برای فناوری نمایشگر است. به همان اندازه که اجرای فناوری های جدید در خودروها می تواند چالش برانگیز باشد، مشاهده تغییرات انقلابی که در داخل خودرو اتفاق می افتد هیجان انگیز است.

در اینجا سه فناوری مانیتور  در دست توسعه هستند که می توانند تأثیر زیادی بر ایمنی و راحتی مسافران و ایجاد فضای داخلی شخصی تر در آینده داشته باشند.

نمایشگرها و مانیتور های سه بعدی

شرکت هایی مانند بوش و جگوار لندرور در حال کار بر روی نمایشگرهای سه بعدی هستند که می توانند اطلاعات ایمنی را در زمان واقعی انتقال دهند. رویکرد بوش نشان می‌دهد که پانل ابزار به یک صفحه نمایش سه بعدی تبدیل می‌شود که هشدارهای مهم و حساس به زمان را نشان می‌دهد. اینها شامل هشدار برخورد، یا هشدار خروج از خط یا نقاط کور است.

از سوی دیگر، جگوار لندرور قابلیت سه بعدی همه جانبه را به مانیتور های هدآپ نسل بعدی می آورد که می توانند هشدارهای ایمنی را نیز نشان دهند. این شرکت همچنین در حال انجام تحقیقاتی است که چگونه این سیستم نوآورانه می تواند سرگرمی های سه بعدی را در وسایل نقلیه خودران آینده به مسافران ارائه دهد.

نمایشگرهای AR
نمایشگرهای هدآپ (همچنین به عنوان HUD شناخته می شوند) اطلاعات را در مسیر دید راننده نشان می دهند و حواس پرتی های خطرناک را کاهش می دهند. برخی از آنها اطلاعات را روی شیشه جلو می فرستند در حالی که برخی دیگر آن را روی یک مانیتور جداگانه پخش می کنند.

اولین نمایشگر هدآپ که در سال 1988 توسط جنرال موتورز معرفی شد، برای نشان دادن سرعت و سایر اطلاعات اولیه از داشبورد استفاده شد. این فناوری از آن زمان به بعد با رایج شدن HUD ها در بسیاری از مدل های جدید خودرو بسیار پیشرفت کرده است.

اکنون، سیستم های واقعیت افزوده (AR) در حال تبدیل شدن به نسخه جدید نمایشگرهای هدآپ هستند. آنها قول می دهند رانندگی را حتی راحت تر و ایمن تر کنند. یک نمایشگر AR هدآپ اطلاعات را به عنوان بخشی از خود وضعیت رانندگی نشان می دهد، یعنی آن را در بالای آنچه واقعاً در دنیای واقعی می بینید، قرار می دهد. به عنوان مثال مانیتور می تواند خطی را که باید در آن باشید و زمانی که باید بپیچید را مشخص کند.

یک استارت‌آپ سوئیسی به نام WayRay در سال 2018 با نمایش راه‌حل‌های پس از فروش خود به نام Navion توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. WayRay یک صفحه نمایش واقعیت افزوده هولوگرافیک توسعه داده است که به عنوان یک سیستم ناوبری برای خودروها عمل می کند. این دستگاه نقشه‌هایی را که در حال حاضر توسط برنامه‌های GPS استفاده می‌شود، می‌گیرد و آن‌ها را روی محیط واقعی قرار می‌دهد تا تمام اطلاعات ارسال‌شده به راننده مانند بخشی از محیط به نظر برسد. با توجه به اینکه پورشه یکی از سرمایه گذاران کلیدی است، انتظار داریم در آینده بیشتر از WayRay بشنویم.

مانیتور

نمایشگرها و مانیتور های منحنی و شکل دار

در سال 2018 من در مورد روند نمایشگرهای بزرگ در فضای داخلی خودرو گزارش دادم. داشبوردهای مکانیکی با داشبوردهای دیجیتال جایگزین می شوند، کنسول وسط در حال تبدیل شدن به یک صفحه نمایش لمسی بزرگ است و صفحه نمایش های بیشتری در جاهای دیگر خودرو ظاهر می شود که اطلاعات و سرگرمی مسافران را ارائه می دهد. این روند همچنان ادامه دارد و در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2019 نیز قابل مشاهده است.

همزمان با افزایش اندازه نمایشگر و مانیتور ها، روند جایگزینی آینه های بغل با آینه های بغل دیجیتالی نیز وجود دارد. این به این معنی است که نمایشگرها باید در داخل خودرو ادغام شوند و به خوبی با سایر اجزا، به عنوان مثال ستون A، هماهنگ شوند.

نمایشگرهای شیشه ای تخت به عنوان یک راه حل پایدار برای برآورده کردن الزامات HMI خودرو در حال تحول دیده نمی شوند و به فناوری های جدید نمایشگر انعطاف پذیر مانند LCD ارگانیک (OLCD) نیاز است. OLCD یک فناوری نمایشگر بدون شیشه است که مزایای فناوری LCD دارای صلاحیت خودکار را با انعطاف ذاتی ترانزیستور لایه نازک آلی با کارایی بالا (OTFT) ترکیب می کند (که جایگزین صفحه پشتی آمورف سیلیکونی مورد استفاده در نمایشگرهای شیشه ای می شود). . نمایشگرهای منطبق و شکل پذیر را فعال می کند که می توانند به اندازه های بزرگ به همان روشی که LCD شیشه ای کوچک می شود، مقیاس بندی شوند. به دلیل روشنایی بالا و طول عمر طولانی OLCD، OLCD یک فناوری مناسب برای برآورده کردن نیازهای مانیتور خودرو است. علاوه بر این، OLCD مسیری برای نمایشگرهای بدون حاشیه و کنتراست فوق العاده بالا فراهم می کند.

اخیراً، Novares، ارائه‌دهنده راه‌حل‌های پلاستیکی جهانی، Nova Car شماره 2 را نشان داد که سه نمونه از کاربردهای نمایشگرهای یکپارچه سطحی را در نسل بعدی خودروهای داخلی با استفاده از OLCD برجسته می‌کند. اینها شامل یک سیستم لمسی مرکزی S شکل متشکل از دو OLCD 12.1 اینچی، نمایشگرهای جایگزین آینه جانبی مقعر OLCD 4.68 اینچی سمت چپ و راست و یک صفحه لمسی HMI OLCD مسافری 4.68 اینچی با پانل درب عقب است.

4 روند برتر در نسل بعدی توسعه سیستم IVI
1. بهبود ADAS به عنوان گامی به سوی یک آینده خودمختار
طبق تحقیقات AAA، از ماه مه 2018، ADAS در نزدیک به 93٪ از وسایل نقلیه فروخته شده در ایالات متحده موجود بود. ویژگی های رایج ADAS که مصرف کنندگان می توانند در بخش های مختلف خودرو نصب کنند به شرح زیر است:

کروز کنترل تطبیقی
ترمز اضطراری خودکار
هشدار نقطه کور
کمک به حفظ خطوط
تا سال 2022، 20 خودروساز نیز قصد دارند برای امنیت بیشتر، ترمز اضطراری خودکار را به یک ویژگی استاندارد در همه مدل ها تبدیل کنند.

OEM های لوکس نیز به طور فزاینده ای در حال آزمایش عملکردهای پیشرفته تر ADAS و مانیتور  هستند که توسط حسگرها و بینایی کامپیوتری کار می کنند. به عنوان مثال، برخی از OEM ها سیستم های دوربین را با داده های راداری اضافی و سنسورهای راداری تکمیل می کنند. برخی دیگر حتی یک قدم فراتر می روند و الگوریتم های همجوشی حسگر را برای اسکن محیط با دقت بالاتر، به ویژه در شرایط رانندگی چالش برانگیز (نور کم، مه و غیره) به کار می گیرند.

به عنوان مثال، آئودی یک سیستم ADAS مبتنی بر هوش مصنوعی را در سال 2017 منتشر کرد و از آن زمان تاکنون به طور مداوم در حال بهبود آن بوده است. در حال حاضر، آخرین مدل های آنها با:

کروز کنترل تطبیقی ​​که بر حسگرهای رادار و مانیتور  و دوربین جلو متکی است.
کمک کروز تطبیقی ​​که از حسگر رادار در دماغه خودرو، دوربین جلو، اسکنر لیزری و سنسورهای اولتراسونیک برای نظارت مداوم استفاده می‌کند.
چرخش، نگه داشتن، جلوگیری از برخورد و کمک های لاین فعال.
هشدارهای مهار و خروج در میان سایر موارد.
هیوندای همچنین در چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری در بهبود مجموعه ADAS خود داشته است. سیستم هیوندای SmartSense با کمک حفظ بین خطوط، هشدار توجه راننده، دستیار جلوگیری از برخورد از جلو، کمک نور بالا و سایر ویژگی ها ارائه می شود.

پیشرفته ترین ADAS گامی جدایی ناپذیر برای رسیدن به سطح 4 و در نهایت سطح 5 استقلال است. طبق برآوردهای PwC، استفاده از AV شخصی در اوایل دهه 2030 شروع خواهد شد.

2. کابین شخصی دیجیتال هوشمند دارای مانیتور
رهبران بازار با بهبود تجربه کابین خلبان دیجیتالی برای رانندگان پیشگام هستند که با استفاده از تجربه چند صفحه نمایش تمام لمسی، کنترل صدا و درجه بالاتری از شخصی سازی قدرت می گیرد.

BMW اخیراً سه گزینه مجازی کابین خلبان را برای BMW X5 و BMW سری 8 جدید معرفی کرده است که تجربه رانندگی شخصی‌تر و کمتر حواس‌پرتی را برای شما به ارمغان می‌آورد:

سامسونگ به همراه هارمن همچنین در جریان نمایشگاه CES 2019 یک نمونه اولیه کابین دیجیتالی خلاقانه ارائه کردند. در حالی که BMW بر بهبود رانندگی تاکید داشت، سامسونگ نشان می‌دهد که چگونه فناوری و مانتیور می‌تواند اساساً تجربه داخل خودرو را برای همه افراد سرنشین تغییر دهد.

این شرکت تعداد مانیتور داخل خودرو را به شش عدد افزایش داد تا گزینه‌های اطلاعات سرگرمی اضافی هم در جلو و هم در عقب به سرنشینان ارائه شود. سیستم نظارت هوشمند راننده (DMS) و سیستم نظارت بر سرنشینان (OMS) به تدریج یاد می گیرند که مسافران مختلف را تشخیص دهند و تجربه داخل خودرو را بر اساس آن شخصی سازی کنند. موقعیت صندلی و تنظیمات صفحه نمایش را تنظیم کنید.

علاوه بر این، آنها یک پلتفرم هوش مصنوعی مکالمه را به کابین خلبان اضافه کردند که به مسافران این امکان را می دهد تا از طریق صدا با برنامه های داخل خودرو و برنامه های شخص ثالث تعامل داشته باشند. سامسونگ همچنین اعلام کرد که قصد دارد از گستره وسیع تری از تعاملات خودرو به خانه با استانداردسازی تبادل داده بین لوازم خانگی هوشمند و IVI روی برد پشتیبانی کند. در آینده، رانندگان ممکن است بتوانند با نزدیک شدن به خانه، ترموستات خود را از راه دور تغییر دهند و یادآوری هایی را از یخچال خود برای خرید مواد غذایی دریافت کنند.

KIA یک نوآوری عجیب دیگر را برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی داخل خودرو معرفی کرد – فناوری منطقه صدای جدا شده (SSZ).

SSZ به هر مسافر اجازه می‌دهد یک فید صوتی سفارشی را بدون تداخل با دیگران پخش کند. این محلول به صورت هوشمند میدان های صوتی مختلف خودرو را کنترل می کند و صداها را جدا می کند. به طور خلاصه، آنها موفق به ایجاد یک سیستم حذف نویز موثر بدون نیاز به هدفون شدند.

ناوبری مبتنی بر واقعیت افزوده یکی دیگر از عناصر رایج سیستم های سرگرمی اطلاعاتی آینده است. هیوندای و پورشه، همراه با WayRay – استارت‌آپ متخصص در راه‌حل‌های واقعیت افزوده – میزبان نمایشی از یک سیستم ناوبری واقعیت افزوده هولوگرافیک بودند که دستورالعمل‌های رانندگی را مستقیماً روی شیشه جلو به صورت نمایش روی مانیتور نشان می‌داد.

بسیاری از شرکت‌های OEM از جمله ب‌ام‌و، مزدا، تویوتا، جگوار، لکسوس، مرسدس بنز و MINI از جمله سایر موارد، تجربه رانندگی مبتنی بر واقعیت افزوده را از طریق نمایشگرهای Heads-uUp (HUD) که فرمان‌های ناوبری را به نمایش می‌گذارند، ارائه داده‌های کلیدی رانندگی و ارائه اطلاعات سرگرمی را انتخاب کردند. گزینه ها.

به طور خلاصه، ما معتقدیم که عناصر زیر هسته یک کابین دیجیتالی هوشمند و شخصی‌شده در دهه ۲۰۲۰ را تشکیل خواهند داد:

پشتیبانی از نمایشگرهای چندگانه تمام لمسی از جمله HUD ها، صفحه نمایش سرنشینان و برجستگی شیشه جلو.
سیستم‌های کنترلی پیشرفته که توسط حسگرها/دوربین‌ها و همچنین آنهایی که با صدا فعال می‌شوند، تغذیه می‌شوند.
ناوبری بصری و غنی از داده، با قابلیت AR.
گزینه های مصرف محتوای شخصی برای هر مسافر.

3. سیستم عامل Android Automotive در حال افزایش است
Android Automotive – سیستم‌عاملی که به‌صورت بومی در خودروها گنجانده شده است – در سال ۲۰۱۹، درست پس از Google I/O سالانه، تغییرات اساسی در طراحی دریافت کرد. این شرکت همچنین مجموعه جدیدی از دستورالعمل های طراحی را منتشر کرد و چندین بهبود در روند توسعه ایجاد کرد. آنها پشتیبانی Wizard را به اندروید استودیو اضافه کردند و تصویر سیستم شبیه ساز سیستم عامل Android Auto را ارتقا دادند تا فروشگاه Google Play را نیز در بر بگیرد. همه اینها نشانه روشنی برای خودروهای بالقوه است که ممکن است بخواهند سیستم عامل Automotive را یکپارچه کنند.

تاکنون، توسعه‌دهندگان برنامه‌های رسانه‌ای جزو اولین کسانی هستند که وارد اکوسیستم Android Auto شده‌اند و Amazon Music، Audioburst و YouTube Music برنامه‌های خود را با این سیستم‌عامل تطبیق داده‌اند.

در مورد OEM ها، ولوو اولین تولید کننده ای است که یک سیستم اطلاعات سرگرمی جدید مجهز به اندروید ومانیتور  با فناوری داخلی گوگل را در ولوو XC40 کاملاً الکتریکی آینده خود معرفی می کند. سیستم جدید IVI به طور کامل با پلتفرم اندروید یکپارچه شده است و دسترسی فوری به دستیار گوگل، نقشه های گوگل و مجموعه ای از برنامه ها را از فروشگاه گوگل پلی ارائه می دهد.

ما در نهایت همان تجربه‌ای را در ماشینتان به شما می‌دهیم که در تلفن خود به آن عادت کرده‌اید، اما برای تعامل ایمن در حین رانندگی سازگار شده است. و با معرفی به‌روزرسانی‌های هوایی برای همه چیز، از تعمیر و نگهداری گرفته تا ویژگی‌های کاملاً جدید، خودرو می‌تواند مانند سایر محصولات دیجیتالی شما تازه بماند، همیشه با جدیدترین و بهترین ویژگی‌ها.» – هنریک گرین، مدیر ارشد فناوری ولوو کارز گفت. .

در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مشاورین و متخصصین ما ارتباط برقرار کنید.

Call Now Button