مجله آموزشی

ضبط و باند اتومبیل ارزان و گران قیمت

ضبط و باند

ضبط و باند اتومبیل ارزان و گران قیمت

یک سیستم ضبط و باند خودرو باید بتواند صدایی با کیفیت تولید کند ، چه گران باشد و چه ارزان. تفاوت بین ضبط و باند اتومبیل ارزان و گران قیمت را می توان با عوامل مختلف ، که شامل صدا ، ویژگی ها ، صفحه نمایش LCD ، کابل ها و موارد دیگر است ، به خوبی درک کرد. سیستم های سطح بالا تفاوت چندانی با سیستم های ارزان قیمت ندارند. تفاوت اصلی این است که یک سیستم گران قیمت در مقایسه با سیستم های ارزان قیمت دارای ویژگی های بیشتری است.

از نظر عملکرد ، یک سیستم ضبط و باند خوب خودرو باید استانداردهای با کیفیت بالا را برای بهترین نتایج مطابقت دهد. برای دستیابی به نتایج با کیفیت بالا ، باید یک تقویت کننده ضبط و باند گران قیمت خودرو خریداری کنید. از سوی دیگر ، برای نتایج معمولی ، یک سیستم استریو ارزان قیمت خودرو کافی است. تعدادی از شرکت ها هستند که سیستم های صوتی اتومبیل با کیفیت بالا و ابتکاری را تولید می کنند. برخی از نام های تجاری معروف که سیستم های ضبط و باند خودرو با تکنولوژی بالا ارائه می دهند عبارتند از: سونی ، کنوود ، پایونیر ، JVC ، Focal ، Alpine ، Stinger ، Bazooka و Clarion.

شرکت هایی هستند که سیستم های اتومبیل با کیفیت بالا و ارزان را نیز تولید می کنند. همچنین تعدادی فروشگاه وجود دارد که محصولات ارزان قیمت خودرو از جمله سیستم های صوتی را به فروش می رسانند.

تجهیزات مختلف ضبط و باند خودرو نیز در قیمت متفاوت است. نصب و کارایی این تجهیزات ضروری است و می تواند تعیین کند که سیستم استریو خودرو گران است یا ارزان. انواع مختلف تجهیزات به سیستم اجازه می دهد تا کارآمد کار کند و صدایی با کیفیت بالا ارائه دهد.

دستگاه ها شامل تقویت کننده ها ، آنتن ها ، نگهدارنده های فیوز ، دوشاخه های آداپتور بلندگو ، توزیع Acc ، خازن ها ، آداپتورهای آنتن ، یک دوشاخه تقویت کننده تقویت کننده و لوازم جانبی باتری است. اگر می خواهید تجهیزات عملکرد مطلوبی را ارائه دهند ، باید سیستم ضبط و باند ماشین گران قیمت بخرید. در غیر این صورت ، یک سیستم ارزان به اندازه کافی خوب خواهد بود و عملکرد معمولی را ارائه می دهد.

با وجود این واقعیت که برخی از سیستم های ضبط و باند اتومبیل گران هستند ، اما بسیار محبوب هستند و تقاضای زیادی دارند. این به این دلیل است که آنها عملکرد با کیفیت بالا را با ویژگی های اضافی که سیستم صوتی را تقویت می کنند ، ارائه می دهند. برخی از آنها دارای یک صفحه نمایش متحرک LCD با جلوه ها هستند و صدای پررونقی با کیفیت بالا تولید می کنند. آنها همچنین دارای وزن سبک و جمع و جور هستند. آنها عملکرد طولانی مدت بالایی دارند ، بنابراین نیازی به هزینه اضافی برای ارتقاء آنها ندارید.

یک سیستم ضبط و باند ارزان قیمت خودرو تمام ویژگی های لازم را دارد اما مزایای ویژگی های اضافی را در مقایسه با یک سیستم گران قیمت ارائه نمی دهد. صفحه LCD دارای صفحه نمایش متحرک نیست.

مجموعه خوبی از بلندگوها همان صدا را تولید می کند چه ضبط و باند گران قیمت خودرو باشد یا ارزان. هنگام بازی ، تمایز بین یک سیستم گران و ارزان دشوار است. تنها چیزی که فاقد آن است جلوه های صوتی اضافی و بسیاری از ویژگی های دیگر است که شما هر روز به آن احتیاج ندارید.

نقطه ضعف سیستم کم هزینه این است که آخرین ویژگی ها را ندارد و طولانی مدت نیست. اگر یک نقص مکانیکی جدی وجود داشته باشد ، تعمیر آن کار دشواری است و فقط به معنای هزینه بیشتر از آنچه انتظار داشتید است. اکثر این سیستم های ارزان قیمت حجیم و سنگین هستند.

بنابراین ، از تفاوت های فوق در سیستم ضبط و باند اتومبیل ارزان قیمت و سیستم استریوی اتومبیل گران قیمت ، می توان به این نتیجه رسید که آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند که بین آنها تعادل ایجاد می کند.

بدون شک هیچ احساسی بهتر از این نیست که از بزرگراه عبور کنید ، آخر هفته را پیش روی خود قرار دهید و “روح در آسمان” در سیستم صوتی شما پخش شود. البته ، شما می خواهید آهنگ مورد علاقه خود را با بهترین کیفیت صدای ممکن بشنوید و احتمالاً بلندگوهای اتومبیل شما با شماره استاندارد این کار را برای شما انجام نمی دهند.

برای به دست آوردن صدایی که کاملاً با نیازهای شما مطابقت دارد ، باید تصمیم بگیرید که کدام بلندگوها بهتر کار می کنند. در اصل ، دو نوع سیستم بلندگو و  ضبط و باند برای خودروها باید در نظر گرفته شود که تعدادی از متغیرها باید در نظر گرفته شوند. اینها هستند:

بلندگوهای کواکسیال (محدوده کامل) و بلندگوهای کامپوننت.

تفاوت آنها با چند عامل برجسته می شود ، از جمله:

کیفیت صدا
توان مالی
سفارشی سازی

ضبط و باند

سیستم های صوتی و  ضبط و باند  قدرتمند و چند بلندگو در حال حاضر به صورت سفارشی طراحی شده و کاملاً با تنظیمات  و سرگرمی خودرو ادغام شده اند. شما به معنای واقعی کلمه می توانید به هر چیزی به جز نوار کاست و ضبط وینیل در اتومبیل خود گوش دهید (با این حال ، دستگاه های پخش سی دی در حال از بین رفتن هستند).

و در خودروهای لوکس و SUV ها ، ارائه صوت ممتاز یک گزینه رایج است.

این گزینه می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد. و در بیشتر موارد ارزش آن را دارد. از آنجا که اکثر سیستم های برتر از طراحی صوتی دقیق برای قرار دادن بلندگوها استفاده می کنند ، شامل ساب ووفرها می شوند و آمپرهای عالی را با کیفیت ساخت بلندگوهای برتر ترکیب می کنند ، گوش دادن به موسیقی در ماشین شما می تواند بهتر از گوش دادن در خانه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *