ردیاب

ردیاب موتور وسپا

ردیاب موتور وسپا

نصب ردیاب موتور وسپا و خرید ردیاب خودرو / نصب انواع آپشن خودروهای داخلی و خارجی خدمات مجموعه تهران تیونینگ : نصب آپشن ماشین-مانیتور-مولتی مدیا-هشدلایت-کیلس استارت-کروزکنترل-برچسب سولار-شیشه دودی و… میباشد

نصب ردیاب موتور وسپا

 

ردیابی GPS چیست و چگونه کار می کند؟
فناوری GPS تقریباً در زندگی مدرن همه جا حاضر شده است. بسیاری از ما هر روز بدون فکر دوم از آن استفاده می کنیم. اما آیا واقعا آن را درک می کنید؟ و آیا می دانید چگونه از ردیابی GPS برای بهبود کارایی عملیاتی ناوگان خود بیشترین بهره را ببرید؟

مدیران ناوگان از GPS به صورت روزانه برای پیگیری ناوگان و سایر دارایی های خود استفاده می کنند. آنها می توانند اطلاعاتی را دریافت کنند که به آنها در حل مسائلی مانند انطباق، کارایی و ایمنی کمک می کند. اما چگونه این اتفاق می افتد؟ ردیابی GPS چیست و چگونه کار می کند؟

ردیابی GPS چیست؟
بیایید با نام GPS شروع کنیم که مخفف عبارت Global Positioning System است. این سیستم شامل شبکه‌ای از ماهواره‌ها است که به دور زمین می‌چرخند و دستگاه‌هایی که می‌توانند به تعیین یک شی یا مکان یک فرد کمک کنند. فناوری GPS که در ابتدا در دهه 1960 برای کاربردهای نظامی توسعه یافت، سرانجام در سال 1983 برای استفاده عمومی در دسترس قرار گرفت و پیشرفت ها و موارد استفاده در طول دهه ها افزایش یافته است. این روزها، GPS طیف وسیعی از کاربردها را دارد، از تمرینات نظامی در سراسر جهان گرفته تا مسیرهایی که به رانندگان کمک می کند مسیر خود را پیدا کنند.

ردیاب جی پی اس چه کاری انجام می دهد؟
ردیابی GPS به یک دستگاه ردیاب نیاز دارد که در یک وسیله نقلیه، روی یک دارایی نصب شده باشد یا توسط شخص استفاده شود. سپس این دستگاه اطلاعاتی در مورد مکان دقیق و حرکات بعدی ارائه می دهد و امکان ردیابی را در زمان واقعی فراهم می کند. یک دستگاه ردیاب GPS می تواند توسط مدیران ناوگان برای تعیین مکان کامیون یا دارایی در مسیر خود، گزارش وضعیت ترافیک و نظارت بر مدت زمانی که هر وسیله نقلیه در محل کار سپری می کند استفاده شود. بیشتر بدانید.
مبانی سیستم ردیابی GPS
یک سیستم ردیابی GPS با استفاده از شبکه جهانی ناوبری ماهواره ای (GNSS) این کار را انجام می دهد. این شبکه متشکل از ماهواره‌هایی است که با دستگاه‌های GPS ارتباط برقرار می‌کنند تا اطلاعاتی در مورد مکان فعلی، جهت، زمان و سرعت خودروی مورد ردیابی ارائه دهند.

یک دستگاه ردیاب خودرو چگونه کار می کند؟
دستگاه های ردیاب GPS سیگنال های ماهواره ای خاصی را ارسال می کنند که توسط گیرنده پردازش می شوند. این گیرنده های GPS موقعیت دقیق دستگاه GPS را ردیابی می کنند و همچنین زمان و سرعت حرکت آنها را محاسبه می کنند. همچنین می توان این موقعیت ها را با استفاده از چهار نوع سیگنال ماهواره ای GPS در نماهای سه بعدی محاسبه و نمایش داد. سیستم های GPS از سه بخش فضا، کنترل و کاربر تشکیل شده است.

بخش فضا
ماهواره های ردیاب GPS

سیستم موقعیت یاب جهانی از 27 ماهواره تشکیل شده است که به دور زمین می چرخند. از این 27 ماهواره، 24 ماهواره عملیاتی هستند و سه ماهواره در صورت خرابی یکی از 24 ماهواره دیگر، پشتیبان هستند. این ماهواره ها هر 12 ساعت به دور زمین می چرخند و سیگنال هایی را ارسال می کنند که توسط گیرنده های GPS دریافت می شود.

ما را در آپارات دنبال کنید

ما را در اینوا دنبال کنید

برای دیدن محصولات ردیاب کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *