ردیاب

ردیاب ماشین

ردیاب ماشین

ردیاب ماشین

خرید ردیاب خودرو نصب انواع آپشن خودروهای داخلی و خارجی
خدمات مجموعه تهران تیونینگ : نصب آپشن ماشین-مانیتور-مولتی مدیا-ردیاب ماشین خودرو-هدلایت-کیلس استارت-کروزکنترل-برچسب سولار-شیشه دودی و… میباشد

ردیاب ماشین چیست؟

فناوری GPS (سیستم موقعیت یاب جهانی) یکی از خلاقانه ترین اختراعات زمان ما است. با ادامه پیشرفت، ناوگان بیشتری در سراسر جهان از آن برای دریافت مسیرهای رانندگی و نظارت بر وسایل نقلیه خود استفاده می کنند.

اما علیرغم استفاده گسترده، بسیاری از مردم دقیقاً نمی دانند ردیاب GPS چگونه کار می کند و از موارد استفاده متفاوتی که فعال می کند آگاه نیستند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد ردیابی GPS و کشف چند مزیت کلیدی این فناوری، ادامه مطلب را بخوانید.

دستگاه ردیاب ماشین GPS یک واحد قابل حمل است که به کاربران امکان نظارت و ردیابی موقعیت خود را می دهد. این دستگاه ها بیشتر در وسایل نقلیه به عنوان سیستم های ردیابی خودرو استفاده می شوند.

در حالی که دستگاه‌های ردیابی شبیه به سیستم‌های ناوبری داخل خودرو هستند، چند تفاوت کلیدی وجود دارد. سیستم های ناوبری GPS موقعیت مکانی رانندگان را بر روی نقشه دیجیتال نشان می دهد و سپس دستورالعمل های رانندگی را برای رسیدن به نقطه تعیین شده ارائه می دهد. از سوی دیگر، ردیاب‌های GPS از فناوری GPS برای ردیابی موقعیت فعلی خودرو و تاریخچه سفر استفاده می‌کنند. سپس داده های GPS به رایانه، تلفن هوشمند یا تبلت ارسال می شود.

GPS چگونه کار میکند؟

ردیاب های ماشین GPS برای تعیین موقعیت مکانی به یک سری از ماهواره ها متصل می شوند. این ردیاب از فرآیندی به نام تریلاتراسیون استفاده می کند که از موقعیت سه یا چند ماهواره از شبکه جهانی سیستم ناوبری ماهواره ای (GNSS) و فاصله آن از آنها برای تعیین عرض، طول جغرافیایی، ارتفاع و زمان استفاده می کند.

یادگیری نحوه کار با ردیاب GPS ساده است. در خودرو، ردیاب معمولاً توسط کانکتور عیب یاب داخلی (OBD-II)، فندک، سوکت لوازم جانبی یا باتری داخلی تغذیه می‌شود. سپس اطلاعاتی که جمع آوری می کند به نرم افزاری منتقل می شود که به کاربر اجازه می دهد داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کند.

ردیاب های GPS چگونه با نرم افزار کار می کنند؟ برخی از ردیاب‌های فعال هستند، به این معنی که می‌توانند نمای لحظه‌ای از موقعیت‌یابی جهانی را در اختیار کاربران قرار دهند. این نوع ردیاب را می توان در یک سرویس مدیریت شده حلقه کرد.

ردیاب‌های غیرفعال معمولاً ارزان‌تر از ردیاب‌های فعال هستند، زیرا به سادگی داده‌های GPS را ذخیره می‌کنند تا در زمان بعدی مشاهده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *