دیلایت کوییک

دیلایت کوییک

نصب دیلایت کوییک /نصب انواع آپشن خودروهای داخلی و خارجی خدمات مجموعه تهران تیونینگ : نصب آپشن ماشین-مانیتور-مولتی مدیا-هدلایت-کیلس استارت-کروزکنترل-برچسب سولار-شیشه دودی و… میباشد

چراغ های بزرگ و کوچک

ماشین‌ها چراغ‌های زیادی برای مقابله دارند. چگونه می توانم بفهمم که چه زمانی باید از کدام یک استفاده کنم؟
دختر کوچولوی شما ماه آینده آموزش رانندگی را شروع می کند و شما کاملاً ترسیده اید. این نیست که شما نگران باشید که او نتواند آن را مدیریت کند. بیشتر این واقعیت است که شما به هیچ راننده دیگری برای مراقبت از کودک خود اعتماد ندارید. شما می‌دانید که آمادگی او چقدر مهم است، بنابراین تصمیم گرفتید در حالی که ایمن در گاراژ پارک شده‌اید، اصول اولیه را به او آموزش دهید.

درس اول … چراغ ها.

اگرچه چراغ‌ها باید آسان باشند (همانطور که چشمان دخترتان در اخبار درس اول نشان می‌دهد)، اما همه از اهمیت استفاده از چراغ‌های مناسب در زمان مناسب آگاه نیستند. برخی از مردم حتی از تمام چراغ هایی که ماشین ها دارند آگاه نیستند. شما می خواهید مطمئن شوید که او یکی از آن افراد نیست.

بنابراین، از کجا باید شروع کرد؟

چراغ های ماشین شما و نحوه استفاده از آنها
طبق گفته اداره حمل و نقل، برای قبولی موفقیت آمیز در آزمون راننده، باید بتوانید چراغ های خودرو و همچنین نحوه استفاده از آنها را شناسایی کنید. این دستور ظاهراً تضمین می کند که رانندگان از چراغ های اتومبیل خود به درستی استفاده می کنند. متأسفانه، بسیاری از رانندگان پس از شرکت در آزمون، این مهارت ها را «فراموش می کنند». این نه تنها جان خود آنها را به خطر می اندازد، بلکه جان رانندگان همکار را نیز به خطر می اندازد.

چراغ های مختلف خودرو دارای عملکردهای خاصی هستند که یا به راننده کمک می کنند یا به سایر رانندگان سیگنال می دهند. در صورت استفاده نادرست، یا عدم استفاده، ممکن است تصادفاتی رخ دهد. به همین دلیل بسیار مهم است که بتوانید لامپ های مختلف را بشناسید و بدانید چه زمانی از آنها استفاده کنید.

چراغ های خودرو عبارتند از:
چراغ های جلو. دو نوع چراغ جلو وجود دارد – نور پایین و نور بالا. این چراغ‌ها به راننده اجازه می‌دهد تا جاده را در تاریکی ببیند، در حالی که به سایر رانندگان نیز نشان می‌دهد که خودرویی وجود دارد. نورهای پایین توزیع نور را برای ایجاد نور کافی به جلو و جانبی بدون کور کردن سایر کاربران جاده با تابش خیره کننده بیش از حد فراهم می کنند. پرتوهای بلند یک توزیع شدید و متمرکز از نور را بدون کنترل خاصی از تابش خیره کننده ارائه می کنند و فقط باید زمانی استفاده شوند که هیچ اتومبیل قابل مشاهده ای در مقابل شما وجود نداشته باشد (در حال آمدن یا رفتن).
چراغ های عقب. چراغ‌های عقب فقط برای تولید نور قرمز در عقب خودرو الزامی هستند و به گونه‌ای سیم‌کشی می‌شوند که هر زمان که چراغ‌های جلو روشن هستند روشن شوند. این به رانندگانی که پشت سر شما سفر می کنند کمک می کند تا تشخیص دهند که شما آنجا هستید و چقدر جلوتر هستید.
چراغ های روشنایی روز. این چراغ ها هم در جلو و هم در عقب خودرو قرار دارند و عموماً به صورت خودکار روشن می شوند. اگرچه در برخی خودروها گزینه ای برای خاموش کردن آنها وجود دارد. آنها به گونه ای طراحی شده اند که شما را برای سایر وسایل نقلیه بیشتر در معرض دید قرار دهند، اما برخی از رانندگان آنها را در اتومبیل های روبروی حواس پرت می دانند.
چراغهای مه شکن. این چراغ‌ها در نزدیکی چراغ‌های جلو قرار گرفته‌اند و عموماً به منظور جلوگیری از شکستن نور بر روی مه و تابش خیره‌کننده به سمت شما (راننده) نصب می‌شوند. اینها فقط باید در هنگام مه استفاده شوند که چراغهای جلو معمولی موثر نیستند.
چراغ های سیگنال همچنین به عنوان چراغ های راهنما یا “چشمک زن” شناخته می شود، این چراغ ها در جلو و عقب خودرو، در کنار چراغ های سر و عقب قرار دارند. هنگامی که فعال می شوند، به رانندگان دیگر نشان می دهند که شما به زودی (در جهت مشخص شده سیگنال) خواهید پیچید و به احتمال زیاد برای انجام این کار سرعت خود را کاهش خواهید داد.
چراغ های ترمز. این چراغ‌ها در کنار چراغ‌های عقب شما قرار دارند و به رانندگان نشان می‌دهند که در حال کاهش سرعت یا توقف هستید. از آنجایی که آنها فقط زمانی فعال می شوند که ترمز را فشار می دهید، لازم نیست نگران استفاده نادرست از آنها باشید. با این حال، شما باید مطمئن شوید که آنها به درستی نگهداری می شوند و نمی سوزند.
چراغ های خطر. فلاشرها که به نام فلاشر نیز شناخته می شوند، در جلو و عقب خودرو قرار دارند. هنگامی که روشن می شود، سیگنال چشمک زن را برای هشدار به سایر رانندگان مبنی بر اینکه مشکلی را تجربه می کنید، در مضیقه هستید، یا هشدار در مورد یک خطر فوری (صخره ها در جاده، تشییع جنازه آهسته) را می پذیرند. آنها فقط باید به عنوان هشدار در مورد پریشانی یا مشکلات ترافیکی استفاده شوند – هرگز به عنوان علامت توقف یا مجوز پارک غیرقانونی.
چراغ های رانندگی. اینها در داخل کابین وسیله نقلیه شما قرار دارند و برای روشن کردن کابین برای مسافر یا راننده استفاده می شوند تا با خیال راحت نقشه ها یا مسیرها را بررسی کنند یا موارد را در تاریکی پیدا کنند. آنها هرگز نباید برای مدت طولانی استفاده شوند.
کاهش تصادفات رانندگی از طریق روشنگری
این صفحه را در فیس بوک، توییتر یا گوگل پلاس به اشتراک بگذارید تا به اطلاع رسانی در مورد ایمنی نور خودرو کمک کنید. دوستان و عزیزان شما نیز ممکن است به این اطلاعات نیاز داشته باشند. با کلیک کردن روی نمادهای رسانه بالا به آنها کمک کنید آن را پیدا کنند.

آیا اخیراً به دلیل استفاده نادرست یا خطرناک از چراغ وسیله نقلیه آسیب دیده اید؟ به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه پیگیری ادعا نیاز دارید؟ برای مشاوره رایگان و بررسی پرونده خود امروز با ما تماس بگیرید. دانش و تجربه ما به شما کمک می کند تا پاداشی را که شایسته آن هستید دریافت کنید. اجازه دهید به شما کمک کنیم تا از طریق این فاجعه به نور انتهای تونل بروید. امروز تماس بگیرید!

ما را در آپارات دنبال کنید

برای دیدن محصولات دیلایت و هایلایت کلیک کنید.

Call Now Button