دوربین 360 درجه روی خودرو و کاربرد و آینده آن

دوربین 360 درجه

دوربین 360 درجه روی خودرو و کاربرد و آینده آن

تکنولوژی دوربین 360 درجه در حال پیشرفت است و سرعت تغییر فناوری در حمل و نقل شخصی حیرت انگیز است. اما سرعتی که در آن شتاب می گیرد حتی چشمگیرتر است.

همین چند سال پیش، دوربین‌های دنده عقب، تجهیزات اضافی اختیاری بودند که فقط برای خودروهای لوکس در نظر گرفته شده بودند. این روزها حتی می توانید آن ها را در سدان های کامپکت ارزان قیمت تهیه کنید.

از آنجایی که خودروسازان عجله دارند تا ویژگی‌های برتر را در کل خط خودروی خود (از جمله پخش صدای بلوتوث، ترمز کاهش تصادف) جمع کنند، خودروهایی که تنها پنج سال از عمرشان می‌گذرد ممکن است از نظر ویژگی‌های فنی احساس کنند ده ساله هستند. .

دوربین 360 درجه

تکنولوژی دوربین 360 درجه خودرو
به ویژه فناوری دوربین، جهش زیادی داشته است. همین چند سال پیش، حتی خودروهای لوکس بالاترین کیفیت، تصاویری با وضوح پایین و دانه دانه از یک منظر داشتند.

این روزها، جدیدترین سیستم های دوربین تصاویر با کیفیت بالا را در روز یا شب و حتی از زوایای مختلف به رخ می کشند.

در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به سیستم‌های دوربین پانوراما 360 درجه، تکامل بعدی فناوری دوربین‌های ایمنی فعال خواهیم داشت.


سیستم‌های دوربین 360 درجه یک نمای مجازی از وسیله نقلیه شما ایجاد می‌کنند تا موانع اطراف آن را نشان دهند تا ترس از پارک را کاهش دهند.

کلید این سیستم‌ها چهار دوربین چشم ماهی هستند که در جلو، عقب و در آینه‌های دید عقب نصب می‌شوند تا یک پرسپکتیو کامل را ارائه دهند که به آن دید پرنده نیز می‌گویند.

سپس نرم‌افزار ویژه همه تصاویر را در یک فید ویدئویی که در سیستم اطلاعات سرگرمی خودرو نمایش داده می‌شود، به هم می‌چسباند و این تصور را ایجاد می‌کند که دوربینی در ارتفاع 50 فوتی بالای سقف خودرو نصب شده است که به سمت پایین است.

مزایای

توسعه سیستم‌های نمای فراگیر هوشمند برای اتومبیل‌ها و کامیون‌ها، پارک کردن در فضاهای تنگ را دشوار می‌کند و عملاً هر بار پارکینگ کامل را تضمین می‌کند. مهمتر از آن، این سیستم ها به جلوگیری از برخورد با عابران پیاده کمک می کنند.

بسیاری از سیستم‌ها به راننده این امکان را می‌دهند که روی یک چشم‌انداز خاص زوم کند، مانند نمای کناری یا نمای عقب، که مخصوصاً در شب‌های تاریک و بارانی مفید است.

سیستم های دوربین 360 درجه نیز دستور فدرال ایالات متحده را به سطح جدیدی ارتقا می دهند. این دستور مشخص می کند که تمام وسایل نقلیه جدید زیر 10000 پوند باید تا اواسط سال 2018 دوربین پشتیبان داشته باشند. در حالی که حمل و نقل کانادا هنوز چنین مقرراتی ندارد، کانادایی ها هنوز از تغییرات درون خطی که بسیاری از سازندگان وسایل نقلیه اعمال کرده اند بهره مند می شوند.

کنگره ایالات متحده در سال 2008 پس از انبوهی از تصادفات تبلیغاتی که در آن والدین با اتومبیل یا کامیون پشتیبان فرزندان خردسال خود شدند و به طرز غم انگیزی آنها را کشتند، خواستار این قوانین شد.

چه کسی آنها را دارد؟
اینفینیتی و بی ام و هر دو پیشرو در سیستم دوربین های فراگیر بوده اند. اینفینیتی اولین سیستم مانیتور اطراف جهان را در سال 2007 معرفی کرد و تقریباً همه مدل‌های اینفینیتی اکنون آنها را به عنوان تجهیزات استاندارد یا اختیاری دارند.

آخرین نسخه اینفینیتی با تشخیص شی متحرک بهبود یافته است و به راننده هشدار می دهد که اشیاء متحرک شناسایی شده در تصویر نمایشگر را تشخیص دهد. یک سیستم تشخیص ترافیک متقابل عقب به نام Backup Collision Intervention (BCI) نیز به شناسایی وسایل نقلیه در حال عبور کمک می کند و می تواند برای جلوگیری از برخورد ترمز کند.

بی ام و مسلما دارای بالاترین کیفیت دوربین ها و سخت افزار پردازش ویدئو در این تجارت است، با ویدئویی شبیه به کیفیت عکس که با سیستم نمای فراگیر خود ادغام شده است.

مانند سیستم اینفینیتی، BMW نیز با کمک دوربین‌های آینه‌های بیرونی، دوربین با زاویه دید عریض در جلو و دوربین دید عقب، دید پانورامای دوربین 360 درجه از اطراف خودرو را فراهم می‌کند. این سیستم زمانی فعال می شود که خودرو به عقب یا در سایر نقاط فعال سازی از پیش تعیین شده قرار می گیرد.

دستیار ترافیک متقابل BMW با نمایش نوارهای زرد رنگ در لبه‌های کناری تصویر و همچنین یک مثلث زرد رنگ هشدار در حضور ترافیک به راننده کمک می‌کند.

هنگامی که خودرو به سرعت 15 کیلومتر در ساعت می رسد عملکرد نمای جانبی به طور خودکار غیرفعال می شود. سپس راننده می تواند انتخاب کند که دوربین نمای عقب، نمای بالا یا نمای پانوراما را فعال کند.

چگونه کار می کند؟

مانند یک دوربین پشتیبان، سیستم‌های مانیتور دوربین 360 درجه از دوربین‌های متعددی تشکیل شده‌اند که در نواحی کلیدی قرار دارند که راننده باید آنچه را که در اطرافش است ببیند. این “چشم ها” پس از فعال شدن مستقیماً به سیستم اطلاعات سرگرمی تغذیه می شوند. کاربر می تواند نمایشگر را از طریق یک دکمه یا با قرار دادن خودرو در دنده عقب روشن و خاموش کند.

معمولاً، چیدمان نمایشگرها به نحوه طراحی رابط کاربری توسط سازنده بستگی دارد. سیستم‌هایی وجود دارند که از تصاویر ساده استفاده می‌کنند که شامل رندر دو بعدی خودرو با فیدهای ویدیویی اطراف آن می‌شود، یا با استفاده از مدل‌های سه‌بعدی، می‌تواند از فناوری بالاتری برخوردار شود. اینکه کدام یک از این دو اجرا بهتر است به کاربر بستگی دارد. ساده به طور کلی بهتر و راحت‌تر هضم می‌شود، در حالی که سطح پیچیدگی مقداری فاکتور شگفت‌انگیز و حتی مقداری وضوح می‌افزاید. این فیدهای ویدیویی توسط نرم افزار به هم متصل می شوند و سپس به صورت زنده بر روی نمایشگر مرکزی ارائه می شوند.

برخی از سیستم ها حتی می توانند با استفاده از سنسورهای پارک فعال شوند. هنگامی که یک سنسور تشخیص می دهد که یک شی در نزدیکی وجود دارد، به طور خودکار ویژگی 360 را فعال می کند. به طور مشابه، غیرفعال شدن خودکار زمانی رخ می دهد که وسیله نقلیه به سرعت معینی برسد.

مزایای دوربین 360 درجه چیست؟

مزیت واقعی این است که بتوانید ببینید اطراف ماشین شما چه چیزی است. وسایل نقلیه بزرگتر از این ویژگی بهره بیشتری می برند، اما به طور کلی، نمای اطراف خودرو به شما امکان می دهد با دقت بیشتری پارک کنید و از تصادفات کوچک در داخل و خارج شدن از فضاهای تنگ جلوگیری کنید.

معمولاً رانندگان تخمین می زنند که یک شی چقدر از ماشین خود فاصله دارد. دوربین‌ها حدس زدن را از کار خارج می‌کنند و حرکت در نقاط تنگ را بسیار آسان‌تر می‌کنند. همچنین امکان دقت بیشتر را فراهم می کند و همراه با سنسورهای پارک، سیستم برای کاربر حسی تر و حسی تر می شود و نه تنها بینایی، بلکه صدا را نیز در بر می گیرد.

این ویژگی همچنین بسیار بهتر از استفاده از آینه های جانبی و آینه های دید عقب است، زیرا شما از بالا به پایین استفاده نمی کنید. از آینه های جانبی نیز فقط می توان به صورت معکوس استفاده کرد، بنابراین دوربین 360 درجه چشم اندازهای جدیدی را برای رانندگان باز می کند، حتی در هنگام حرکت به جلو.

Call Now Button