تیونینگ خودرو و همه چیز درمورد قوانین و قواعد آن

تونینگ خودرو خود را به تهران تیونینگ بسپارید

تیونیگ خودرو و همه چیز درمورد قوانین و قواعد آن

تیم تولید محتوای تهران تیونینگ در این مقاله قصد دارد تا در مورد تیونینگ خودرو و تمامی مواردی که باید در این زمینه رعایت کنید برای شما عزیزان مطالبی را بیان کند تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تیونینگ خودروی خود را به تهران تیونینگ بسپارید

تیونینگ خودرو قوانین دارد!

تیونینگ خودرو یکسری قوانین و قواعد کلی دارد که میخواهیم به آن بپردازیم

ابتدایی ترین نکته ای که برای تیونینگ باید مد نظر قرار دهید این است که بدانید نیروی محرکه ی یک خودرو به چه صورتی کار میکند.

یک خودرو برای حرکت نیاز به سوخت و آتش و دم و باز دم دارد.

و میتوان تمامی این قسمت هایی که موجب دم و بازدم میشود و به نوعی نیروی محرکه یک خودرو است را به انواع و اقسام روش ها تقویت کرد البته که این روش ها متناسب با نوع خودرو با هم تفاوت دارند.

در این بخش میخواهیم یک تیونینگ استاندارد برای خودرو های داخل شهر را برای شما شرح دهیم.

سیستم تنفس  یک خودرو در تونینگ خودرو

با توجه به نکته ای که در بالا ذکر شد یک خودرو برای حرکت نیاز به دم و باز دم و تنفس هوا دارد. هر چه قدرت تنفس برای خودرو بهتر و بیشتر باشد یک خودرو جان بیشتری میگیرد.

روش های مختلف زیادی برای افزایش تنفس خودرو وجود دارد که توربو و سوپر شارژ ها نمونه ای از این روش ها هستند که موجب میشوند یک خودرو قدرت بیشتری را داشته باشد.

اما برای خودرو های داخل شهر روشی که توصیه میشود استفاده از کیت تغزیه هوا است که هم قیمت مناسبی دارد و هم قدرت خودرو را افزایش میدهد.

متوانید از کیت های Cold Air Intake برای تیونینگ خودرو خود استفاده کنید زیرا این کیت ها بازدهی به نسبت بهتری از مشابهان خود دارند.

سیستم سوخت یک خودرو در تونینگ خودرو

بعد از وارد شدن هوا به داخل سیلندر زمان آن است که این هوا با سوخت داخل موتور ترکیب شود. پس از ترکیب شدن سوخت و هوا شمع ها باعث ایجاد جرقه میشوند و آتش به وجود آماده باعث حرکت خودرو میشود.

نکته ای که وجود دارد نوع خودرو میتواند تاثیر به سزایی در نوع سوخت و قدرت آن داشته باشد.به عنوان مثال خودرو هایی که موتور آن ها با بنزین سوپر هماهنگی بیشتری دارند اگر از بنزین های معمولی استفاده شود نمیتوانند تمام توان خود را به کر بگیرند.

در تیونینگ خودرو از چیپ هایی استفاده میشود که این چیپ ها باعث میشوند بنزین با شدت بیشتری به داخل موتور پاشیده شود و قدرت بیشتری بگیرد.

سیستم جرقه یک خودرو در تونینگ خودرو

سیستم جرقهی یک خودرو در بحث قدرت و شتاب میتواند تاثیر به سزایی را داشته باشد . فقط یک جرقه ی و انفجار قوی و بزرگ میتواند محلول آب و هوا را منفجر کند و هر چه این انفجار قوی تر باشد متناسب با آن قدرت موتور هم بیشتر میشود.

برای تیونینگ خودرو و داشتن یک  سیستم جرقه ی مناسب باید از وایر هایی با جنس  عالی و مرغوب استفاده شود.

شمع هایی که برای خودرو خود تهیه میکنید شمع های چند پلاتینه نباشند و از شمع های تک پلاتینه و سوزنی برای تقویت خودرو استفاده کنید.

سیستم تخلیه یک خودرو در تونینگ خودرو

یکی دیگر از مواردی که در تیونینگ خودرو میتواندد تاثیر گزار باشد بحث خروج دود به وجود آمده در اثر آتش و سیستم تخلیه است.

دود به وجود آمده در اثر انفجار محلول سوخت و هوا باید از موتور تخله شود و هر چه خروج این دود سریع تر و روان تر باشد به همان نسبت قدرت خودرو افزایش پیدا میکند.

مراحل  تخلیه دود به این صورت است که ابتدا دود بعد از این که از پورت های دود سیلندر ها  عبور میکند وارد یک مخزن و محیطی به نام مانیفولد دود میشود و بعد از این مخزن وارد یک مخزن دیگری به نام کاتالیزور میشود. سپس از رزوناتور عبور میکند و از مخزن اگزوز خارج میشود.

بهترین جایگزینی که میشود برای قسمت اول مورد استفاده قرار داد هدرز هایی هستند که به صورت استاندارد و اصولی طراحی شده اند.

کاتالیزور ها باعث به وجود آمدن بیشترین افت در توان خودرو هستند که برای تقویت این کاتالیزور ها میتوان از نمونه های اسپورت با طراحی مناسب استفاده کرد.

با تعویض و جایگزینه این قسمت ها میتوان توان خودرو را تا حدود قابل توجه ای افزایش داد.

چه مواردی را باید در تیونینگ خودرو بررسی کرد؟

گام اولی که باید  در تیونینگ خودرو برداشته شود رساندن خودرو به شرایط ایده آل برای تیونینگ است.

مواردی برای رساندن خودرو خود به شرایط ایده آل وجود دارد که  افراد متخصص تهران تیونینگ این موارد را میخواهن برای شما بازگو کنند.

گام اول تا چهارم تیونینگ خودرو

  1. اولین مورد  قبل از تیونینگ خودرو این است که سیستم تعلیق خودرو باید به صورت کامل بررسی شود و در کنار آن باید خودرو خود را میزان فرمان بزنید.
  2. مورد بعدی داشتن لاستیک های مناسب و استاندارد است و از استفاده لاستیک های کهنه و یا معیوب بپرهیزید.البته که تنظیم باد هم باید انجام شود .
  3. استفاده از رینگ های مناسب و بالانس شده میتواند این کمک را به خودرو بکند که از تمامی توان خود بهره بگیرد.
  4. سیستم هیدرولیک فرمان خودرو یکی دیگر از موارد مورد نظر است اگر مشکلی وجود داشته باشد در سیستم هیدرولیک خودرو،خودرو نمیتواند تمامی توان خود را به کار گیرد.

گام پنجم تا هشتم تیونینگ خودرو

  1. بررسی شاسی خودرو مورد قابل اشاره ی دیگری است.
  2. بدنه خودرو باید سالم باشد و اگر قسمتی از خودرو بر اثر تصادف دچار مشکل شده باشد  آن را تعمیر کنید و حتی استفاده از لوازم تزئینی بر روی بدنه خودرو میتواند شتاب خودرو را کاهش دهد.
  3.  قبل از  تیونینگ خودرو مطمعا شوید که از سر اگزوز استفاده نمیکنید زیرا بسیاری از سر اگزوز های موجود در بازار از کیفیت پایینی برخوردار هستند و موجب کاهش شتاب خودرو میشوند.
  4. سیستم تخلیه دود خودرو به صورت کامل بررسی شود زیرا همانگونه که اشاره کردیم هرچه دود داخل سیلندر و موتور راحت تر از خودرو خارج شود شتاب و قدرت خودرو افزایش پیدا میکند.

موارد بسیار زیاد دیگری در حوزه تیونینگ خودرو وجود دارد  که سعی میکنیم در مقالات بعدی به ادامه بحث بپردازیم.

تیم تهران تیونینگ با داشتن افرادی متخصص در زمینه تیونینگ خودرو میتواند با بهترین کیفیت و قیمت خودروی شما را اسپرت کند. برای مشاوره رایگان با متخصصین ما از طریق این لینک اقدام کنید.

Call Now Button