مجله آموزشی

آپشن ماشین که ارزش خرید دارند

آپشن ماشین

تیم تولید محتوای تهران تیونینگ در این مقاله قصد دارد در مورد آپشن ماشین مطالبی را منتشر کند و بررسی کند که چه آپشن هایی ارزش خرید دارند و کدام یک از این ویژگی های اضافی ارزش خرید ندارند با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آپشن ماشین
آپشن ماشین

آپشن ماشین که ارزش خرید دارند و آپشن هایی که ارزش خرید ندارند

قبل از این که به بیان این موضوع بپردازیم لازم میدانم که این موضوع را عنوان کنیم که به صورت کلی آپشن ماشین به چه معنا میباشد 

آپشن خودرو چیست؟

کلمه آپشن یک کلمه لاتین محسوب میشود که معنی لغوی آن گزینه میباشد  زمانی که صحبت از گزینه میشود اولین نکته ای که به ذهن انسان ختور میکند انتخاب است

پس مهمترین ویژگی آپشن ها انتخابی بودن آن است

حال که مفهوم کلمه ی آپشن را فهمیدیم باید بدانیم که آپشن خودرو چیست.در دنیای ماشین ها آپشن یک اصطلاح بسیار گسترده است و خیلی از موارد را در بر میگیرد به عنوان مثال ماشین که در هنگام تولید تمامی امکانات ممکن در کلاس خود را در خود جای داده است به خودروی فول آپشن معروف است.

نکته ای که در کشور ما وجود دارد برای خودرو های خارجی به علت تحریم و مشکلات واردات مصرف کننده یا خریدار قدرت انتخابی برای امکانات ندارند و در خودرو های ایرانی گاهی اوقات شرکت های خودروسازی کوچیک تربن امکانات که باید به صورت فابریک بر روی خودرو تعبیه شود و به دست خریدار برسد به عنوان یک امکان  جانبی در نظر گرفته میشود و مصرف کننده باید برای آندبه صورت جداگانه هزینه کند.

به عنوان مثال زه پراید یا رینگ پژو 207 و…. که میتوان از این دست مثال ها بسیار زد

بر خلاف خودرو سازان ایرانی خودرو سازان بین المللی علاوه بر مواردی که باید بر روی خودرو قرار بگیرد و جز گزینه و امکان محسوب نمیشود امکانات و گزینه های بسیار لوکس و خوبب مانند قهوه ساز و.. بر روی ماشین تعبیه میکنند.

انتخاب بین آپشن ماشین  جدید می تواند گیج کننده و طاقت فرسا باشد، به خصوص زمانی که آنها به عنوان بخشی از یک بسته فروخته می شوند. واقعا به چه چیزی نیاز دارید؟ داشتن چه چیزی خوب است و هرگز از چه چیزی استفاده نمی کنید؟

این در مورد انتخاب های بزرگ نیست: چهار چرخ متحرک یا دو چرخ؟ بنزینی یا برقی؟ اسپرت یا کاربردی؟ این در مورد آن چیزهای اضافی کوچک وسوسه انگیز است که فروشنده به شما خواهد گفت که یک مبلغ بسیار ناچیز در روز در طول عمر وسیله نقلیه هزینه دارد. برخی ارزشش را دارند. برخی ارزش ندارند. قبل از اینکه سرگردان شوید، بیایید نگاهی به هفت گزینه ای بیندازیم که ارزش آن را دارند و سپس به بررسی هفت گزینه که بعد از خرید و استفاده از آنها احتمالاً پشیمان خواهید شد.

یکی از آپشن های ماشین آروماتراپی است

یکی از آپشن ماشین که بسیار جذاب است آروماتراپی نام دارد.اکثر دانشمندانم و افراد بر این عقیده هستند که آروماتراپی به عنوان یک رایحه درمانی محسوب میشود.کمپانی بنز بر روی خودروهای کلاس s خود از این امکان استفاده کرده است که حس خوبی را برای افراد و سرنشینان داخل خودرو به وجود می آورد.

درب های اتوماتیک و وکیومی

یکی ازآپشن های ماشین کخ بسیار پرطرفدارمحسوب میشود  استفاده از درب های اتوماتیک بر روی ماشین میباشد که یه امکان بسیار لوکس و جذاب است که سالیان سال است کمپانی رولزرویس از این امکان بر روی خودرو های تولید خود بهره میگیرد.

کمپانی بی ام و اخیرا روی به استفاده از این امکان بر روی تولیدات خود آورده است

گرمکن صندلی

برای این آپشن  های ماشین پول خود را خرج کنید: گرمکن صندلی و فرمان. شما همیشه از صندلی های گرم شونده در زمستان های بسیار سرد قدردانی خواهید کرد، به خصوص وقتی که از چرم ساخته شده باشند. صندلی های پارچه ای سرد نمی شوند و به طور طبیعی سریعتر گرم می شوند. فرمان گرم شده، چه با روکش چرمی یا بدون روکش، مانند یک حمام آب گرم برای دستان شما در یک روز سرد است.

اما توجه داشته باشید که باید در پول خود صرفه جویی کنید: به عنوان مثال گرمکن صندلی های عقب آپشنی است که میتوان در استفاده از آن صرفه جویی کرد چه کسی آنجا می نشیند و هر چند وقت یکبار؟ آیا آن‌ها به صندلی‌های گرم‌کن نیاز دارند، یا می‌توانند وقتی واقعاً سرد است روی یک پتو بنشینند؟

آپشن ماشین کروز کنترل

برای این آپشن ماشین پول خود را خرج کنید: کروز کنترل فعال. این قبلاً یک حقه بود، با استفاده از رادار برای تشخیص وسیله نقلیه جلویی و نگه داشتن شما در یک فاصله مشخص از پشت. هنگامی که وسایل نقلیه دیگر وارد یا عبور می کردند، هوا نیز تند بود. با این حال، اکنون کالیبره شده است تا صاف و طبیعی باشد و به این معنی است که ممکن است هرگز نیازی به لمس پدال ها در حین رانندگی نداشته باشید.

در پول خود صرفه جویی کنید: ناوبری یکپارچه. داشتن برنامه‌های نقشه‌برداری داخل خودرو بسیار خوب است، اما تقریباً مطمئناً برنامه نقشه‌برداری روی گوشی هوشمند خود نیز دارید، که یکی از آنها را اضافی می‌کند. استثنا زمانی است که شما از پوشش سلولی دور هستید، اما هر چند وقت یکبار این اتفاق می افتد؟

مولتی مدیا یا مانیتور ماشین

آپشن ماشین بعدی که ارزش آن را دارد که برای آن پول خود را خرج کنید: Apple CarPlay / Android Auto این نرم افزار دستگاه آیفون یا اندروید شما را به پسوند صفحه نمایش دیجیتال ماشین شما تبدیل می کند. بسیاری از برنامه‌های موجود در تلفن شما را در حین رانندگی با صدا در دسترس نگه می‌دارد، از جمله پیامک، مسیریابی و تماس‌های تلفنی، در حالی که با خیال راحت گوشی هوشمند واقعی را کنار می‌گذارید.

یکی از ویژگی های اضافی که از خرید آن میتوانید صرفه نظر کنید  پول خود صرفه جویی کنید: شارژ بی سیم. خیلی تنبل هستید که کابل را وصل کنید؟ اگر اپل کارپلی بی‌سیم یا اندروید اتو دارید، این یک راحتی خوب است، اما احتمالاً ندارید، و به هر حال باید گوشی خود را وصل کنید.

کیلیس استارت آپشن جذاب خودرو

یکی از آپشن های ماشین که ارزش بسیاری دارد و میتوانید با خیال راحت پول خود را خرج کنید: کیلیس استارت خودرو و یا ورود بدون کلید و احتراق. فقط جاکلیدی را در جیب یا کیف خود نگه دارید. در عرض یک هفته، فراموش خواهید کرد که زندگی قبل از این چگونه بوده است.

یکی از ویژگی های اضافه خودرو که شاید زیاد کاربردی نباشد و میتوانید درخرید آن پول خود را صرفه جویی کنید: نمایشگرهای صفحه نمایش برای سرنشینان عقب. اینها قبلاً برای بچه های کوچکتر در سفرهای طولانی، به ویژه در مینی ون ها ضروری بود، اما اکنون آنها تلفن ها و تبلت هایی دارند که به هر حال ترجیح می دهند از آنها استفاده کنند.

مانیتور نقطه کور

یکی دیگر از آپشن های ماشین که ارزش این را دارد پول خود را خرج کنید: مانیتور نقطه کور. این اغلب هزینه بیشتری دارد و از رادار برای شناسایی و هشدار نسبت به وسایل نقلیه غیرقابل مشاهده در نقاط کور آینه شما استفاده می کند. هنگامی که آن را دارید، هر بار برای تغییر مسیر ایمن تر به آن تکیه خواهید کرد.

اما یکی از ویژگی هایی که میتوانید از خرید آن صرفه نظر کنید و در پول خود صرفه جویی کنید: آینه دید عقب دیجیتال. داشتن تصویری واضح و با زاویه دید وسیع از آنچه در پشت خودرو در آینه شیشه جلوی معمولی نمایش داده می‌شود، خوب است، اما فقط در صورتی که دید عقب شما توسط چیزی مخفی شده باشد – مثلاً افرادی که در صندلی‌های عقب هستند، شاید از سرد بودن چرم شکایت دارند. . چشم راننده به طور معمول بر روی اشیاء خارج از وسیله نقلیه تمرکز می کند، اما یک آینه دیجیتال به این معنی است که باید روی صفحه نمایش آینه تمرکز کند، و تمام این حرکت به جلو و عقب با نقطه فوکوس شما می تواند یک چالش سردرد باشد. پس از چند روز اول، هرگز از این گزینه استفاده نخواهید کرد.

کنترل خودکار چراغ جلو آپشن جذابی برای ماشین

یکی از آپسن های ماشین که بسیار جذاب است و ارزش آن را دارد که پول خود را خرج کنید: کنترل خودکار چراغ جلو. دیگر رانندگان وسایل نقلیه روبه‌رو را کور نکنید، و دیگر تعجب نکنید که چراغ‌های جلوی شما کاملاً روشن است یا پایین. فقط چراغ ها را به حالت “خودکار” بچرخانید و آنها را فراموش کنید.

اما میتوانید در پول خود صرفه جویی کنید: چراغ های جلو چرخان. اینها یک افزونه پرهزینه برای وسایل نقلیه گران قیمت هستند. آنها به طور فیزیکی چراغ‌های جلو را با فرمان حرکت می‌دهند تا دید بهتری در اطراف پیچ‌ها داشته باشند. با این حال، در عمل، یک مجموعه خوب از چراغ‌های جلو نیازی به چرخاندن ندارند و آنها فقط یک چیز دیگر برای شکستن هستند.

نمایشگر سربالا

آپشن ماشین دیگری که ارزش دارد پول خود را خرج کنید: نمایشگر سر بالا. HUD ها اطلاعات مهمی مانند سرعت و جهت ها را مستقیماً روی شیشه جلو به شما می دهند، به این معنی که چشمان شما به جاده می ماند. اما یک هشدار – بسیاری از HUD ها هنگام مشاهده از طریق لنزهای پلاریزه ناپدید می شوند، که آنها را در هنگام استفاده از عینک آفتابی بی معنی می کند. قبل از پرداخت پول اضافی، یکی از برندهای مورد نظر خود را امتحان کنید.

برای این ویژگی در پول خود صرفه جویی کنید: تصویربرداری دید در شب. این گزینه ای است که فقط در خودروهای سطح بالا مانند آئودی، مرسدس و کادیلاک یافت می شود. خوب به نظر می رسد: از دوربین مادون قرمز برای نمایش اشیاء جلویی که در تاریکی شب پنهان شده اند استفاده کنید. اما چراغ‌های جلو در چنین خودروهایی در حال حاضر فوق‌العاده خوب هستند و تصویر در صفحه‌ای جداگانه در زیر خط دید معمولی شما نمایش داده می‌شود، جایی که شما نباید به آن نگاه کنید. تنها دلیلی که شما حتی آن را روشن می کنید این است که مسافران را تحت تاثیر قرار دهید، و ممکن است آنها تحت تاثیر قرار بگیرند، اما اینطور نیست.

کلام آخر

تیم تولید محتوای تهران تیونینگ در این مقاله قصدداشت در مورد آپشن ماشین مطالبی را منتشر کند و بررسی کند که چه آپشن هایی ارزش خرید دارند و کدام یک از این ویژگی های اضافی ارزش خرید ندارند ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید امیدوارمکه این مطالب برایتان مفید بوده باشد

تهران تیونینگ به طور متمرکز در زمینه لوازم جانبی خودرو فعالیت داشته و توانسته در مدت حیات خود سهم قابل توجهی در بازار را به خود اختصاص دهد که این امر ناشی از قیمت مناسب، حذف واسطه ها، کیفیت خوب، خدمات شایسته و به روز بودن کالا ها است.

تهران تیونینگ با درک نیاز جامعه به استفاده تکنولوژی روز دنیا در زمینه خودرو و در راستای فروش آپشن های اصلی و باکیفیت خودروی های وارداتی تاسیس گردیده است. این شرکت یک مجموعه بازرگانی بوده واز فعال ترین مجموعه خدمات خودرویی در ایران است. رسالت تهران تیونینگ خدمات فروش و نصب کلیه آپشن ها مطابق با کیفیت نصب فابریکی شرکت های عرضه کننده خودرو می باشد. با نصب آپشن های روز دنیا بر روی خودرو، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و لذت از کلیه امکانات خودرو خویش، با آرامش و اطمینان خاطر از رانندگی خود لذت ببرید. این شرکت در طول سالهای فعالیت خود توانسته رضایتمندی کلیه مشتریان خویش را به همراه داشته باشد و این با ارزشترین سرمایه کاری مجموعه خواهد بود. بسیاری از مشتریان جدید ما، توسط مشتریان سابق و بدلیل رضایتمندی از ارائه خدمات با ما آشنا شده اند. ما با اعتقاد و رعایت اصول اخلاق حرفه ای نقطه آغازین خویش را بنا نموده ایم.

شما عزیزان میتوانید از طریق این لینک با کارشناسان ما در ارتباط باشید و به صورت کاملا رایگان از آنها مشاوره بگیرید تا بتوانید خرید خوبی را تجربه کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *