آپشن ماشین و راهنمایی برای انتخاب بهتر

آپشن ماشین

تیم تولید محتوای تهران تیونینگ در این مقاله قصد دارد در مورد آپشن ماشین مطالبی را منتشر کند تا این مطالب راهنمایی برای شما عزیزانی باشد که قصد دارید از آپشن های موجود در بازار استفاده کنید با ما تا انتهای این مقاله جذاب همراه باشید.

آپشن ماشین

آپشن ماشین و راهنمایی برای انتخاب بهتر

انتخاب آپشن های ماشین  مناسب هنگام خرید یک خودروی جدید می تواند مالکیت آن را بهتر کرده و استهلاک آن را کاهش دهد

انتخاب ماشین مناسب برای هر کسی تصمیم بزرگی است، اما انتخاب کردن از بین  لیست آپشن های ماشین موجود در بازار  می‌توانند تقریباً به همان اندازه پیچیده باشند. پیکربندی خودروی جدید شما فقط به چیزی که در یک خودرو می‌خواهید نیست – باید در مورد مقادیر باقیمانده نیز فکر کنید. صندلی‌های چرمی در یک سوپرمینی گزینه‌ای گران‌قیمت هستند، اما تنها کسری از هزینه‌های خود را در فروش مجدد جبران می‌کنند.

برعکس، صندلی های حرفه ای  را به داخل خودرو خود اضافه نکنید و ممکن است در هنگام معامله متوجه شوید که ارزش آن کمتر است. ما به شما پیشنهاد نمی کنیم ترجیحات خود را نادیده بگیرید و یک خودروی جدید صرفاً به عنوان کالا بخرید، اما عاقلانه است که با دقت فکر کنید. در مورد اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید همچنین به یاد داشته باشید، اگر اضافه کردن یک انعام اضافی اختیاری، قیمت خودرو را از آستانه قیمت خود بیشتر کند، خودرو مشمول پرداخت  مالیات میشود.

لیست آپشن های ماشین

اکثر سازندگان خودرو لیست گسترده‌ای از آپشن های ماشین را برای وسیله نقلیه شما به شما ارائه می‌دهند، و اگر تعداد زیادی از جعبه‌های گران قیمت پیکربندی را علامت بزنید، ممکن است قیمت اصلی بسیاری از خودروها را تقریباً دو برابر کنید. با این حال، انتخاب مناسب، تضمین می‌کند که تجربه مالکیت شما به میزان قابل توجهی بهبود می‌یابد و فروش یا معامله خودروی شما در زمان تعویض آن آسان‌تر خواهد بود.

10 ویژگی اضافی خودرو که در واقع ارزش دریافت دارند

فناوری صنعت خودرو به سرعت در حال پیشرفت است. وسایل نقلیه امروزی هوشمندتر، ایمن تر می شوند و می توانند به طور مستقیم با محیط اطراف خود سازگار شوند. بسیاری از آنها برای کار کردن به بنزین نیاز ندارند و برخی حتی می توانند خودشان رانندگی کنند! برخی از ویژگی های با تکنولوژی بالا در خودروهای مقرون به صرفه نیز به طور گسترده در دسترس هستند.

انتخاب های زیادی برای خرید یک ماشین جدید وجود دارد. می تواند طاقت فرسا باشد! به عنوان یک قانون کلی خوب، ماشین ایده آل شما باید برای نیازهای شما کاربردی باشد و در عین حال راحت و ایمن باشد و آپشن های ماشینی که بر روی آن وجود دارد جذاب و کاربدب باشد.

اگر مدتی از ارتقای ماشین خود می گذرد، یا اگر در حال خرید اولین ماشین خود هستید، ممکن است در مورد همه زنگ ها و سوت های خوبی که امروز در بازار وجود دارد تعجب کنید. لیست زیر ده ویژگی جالبی را که باید از فروشنده خود بپرسید را مشخص می کند.

 ورود بدون کلید با استفاده از ریموت

وقتی به ماشین خود نزدیک می شوید اولین کاری که انجام می دهید چیست؟ شما شروع به جستجو برای کلیدهای خود می کنید، درست است؟ دیگر نه. برخی از مدل‌های خودرو اکنون می‌توانند فوب را در جیب شما تشخیص دهند و زمانی که نزدیک شما هستید به‌طور خودکار قفل در را باز می‌کنند. وقتی عجله دارید، بازوهایتان پر است، یا کلیدهایتان جایی در انتهای کیفتان هستند، به کارتان می آید.

و هنگامی که داخل ماشین هستید و کمانش را بالا می برید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه را فشار دهید و بروید. علاوه بر فاکتور راحتی، این فناوری امنیت بهتری را ارائه می دهد زیرا یک دزد برای سرقت ماشین به فوب نیاز دارد.این یکی از آپشن های ماشین است که بسیار پر طرفدار میباشد

صندلی های گرم شونده و تهویه شونده

اگر در آب و هوای گرم یا سرد زندگی می کنید، از صندلی های گرم یا تهویه شده قدردانی خواهید کرد. زمانی که در ماشین خود می گذرانید باید راحت باشد. گیر افتادن در ترافیک در آب و هوای سرد زمستان خوشایند نیست مگر اینکه صندلی های گرم کن داشته باشید این آپشن ماشین فوق العده است . و بعدازظهرهای عرق‌ریز تابستانی بسیار قابل تحمل‌تر هستند، وقتی روی صندلی‌ای قرار می‌گیرید که شما را خوش‌حال و نشاط می‌کند.

سیستم های حمل و نقل

آنچه قبلاً برای خودروهای لوکس در نظر گرفته می شد اکنون در بسیاری از وسایل نقلیه به یک استاندارد تبدیل شده است. سیستم‌های ناوبری امروزی به‌سرعت به‌روزرسانی می‌شوند، دارای تعامل با صفحه لمسی هستند و حتی می‌توانند در مورد ترافیک پیش رو هشدار دهند تا به شما در جلوگیری از آن کمک کنند این آپشن ماشین بی نظیر است . سیستم‌های ناوبری داخلی تقریباً همیشه ساده هستند و معمولاً به راحتی در سیستم اطلاعات سرگرمی شما قابل مشاهده هستند.

آپشن ماشین ادغام گوشی های هوشمند

بیا با این آپشن ماشین روبرو شویم؛ رانندگی برای هر دوره زمانی سخت است و وسوسه نشوید که نگاهی به گوشی هوشمند خود بیندازید. خوب، اکنون می توانید با خیال راحت در حین رانندگی متصل بمانید. در حالی که فناوری‌های USB و بلوتوث مدتی است در دسترس هستند، Apple CarPlay و Android Auto قابلیت‌های بیشتری از تلفن هوشمند شما را در حالت هندزفری فعال می‌کنند.

کروز کنترل تطبیقی یکی از آپشن های ماشین

یکی دیگر از آپشن های ماشین کروز کنترل تطبیقی اگرچه این فناوری به طور گسترده در خودروهای مقرون به صرفه در دسترس نیست و کیفیت آن از مدلی به مدل دیگر متفاوت است، کروز کنترل تطبیقی ​​(ACC) هنوز در لیست ما قابل ذکر است. این سیستم‌های کروز کنترل که با نام‌های مختلف بسته به برند موجود هستند، اساساً از رادار برای ردیابی خودروهای جلویی و تنظیم سرعت استفاده می‌کنند.

ACC به طور خودکار بر اساس موقعیت خودروهای جلویی سرعت خود را افزایش یا کاهش می دهد. این فناوری هوشمند علاوه بر ارائه رانندگی نرم تر و ایمن تر، سایش و پارگی وسیله نقلیه شما را کاهش می دهد.

ترمز اضطراری خودکار

گاهی اوقات کامپیوترها می توانند سریعتر از مغز انسان پاسخ دهند. و وقتی در جاده هستید، سناریوهای پیش‌بینی نشده ناگهانی نیاز به تفکر سریع و واکنش‌های چند ثانیه‌ای دارند. در چنین شرایطی، وسیله نقلیه‌ای که به‌طور خودکار هنگام تشخیص خطر، ترمز می‌گیرد، می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد پس این آپشن ماشین یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین آپشن های ماشین موجود در بازار میباشد

ترمز اضطراری خودکار به عنوان یک ویژگی ایمنی ضروری برای آینده شناخته شده است. در سال 2016، 40 کشور (بدون احتساب ایالات متحده یا کانادا) موافقت کردند که تا سال 2022 این فناوری را در همه وسایل نقلیه جدید قرار دهند. ممکن است فقط زمان زیادی باشد که این فناوری در همه خودروها استاندارد شود.

آپشن ماشین یادآوری کمربند ایمنی

اگر به دنبال یک وسیله نقلیه خانوادگی با ویژگی های ایمنی ضروری هستید، یادآوری کمربند ایمنی و نظارت بر کمربند ایمنی عقب ضروری است.

در حالی که برخی از سیستم‌های مانیتورینگ کمربند ایمنی فقط تشخیص صندلی جلو را ارائه می‌دهند، برخی از سیستم‌های پیشرفته دارای سنسور برای هر پنج صندلی خودروی شما هستند.این آپش ماشین با زنگ هشداری که هر زمان که کمربند ایمنی باز می‌شود به صدا در می‌آید (یا به طور مرموزی در اواسط سفر باز می‌شود)، لازم نیست همیشه به پشت سر خود نگاه کنید!

چراغ های جلوی خودکار آپشن ماشین جذاب

یکی دیگر از آپشن های ماشین چراغ جلو خودکار اسنت رانندگی در شب با چراغ های جلو خاموش به نظر یک اشتباه تازه کار است، اما تعداد رانندگانی که فراموش می کنند بعد از غروب خورشید روشن شوند، شگفت انگیز است. با سوئیچ خودکار، تقریباً می توانید فراموش کنید که به خاطر بسپارید. این همه آن را برای شما انجام می دهد. حتی وقتی از تونل عبور می کنید آنها را روشن و خاموش می کند!

دوربین های معکوس و سنسور پارک

بنابراین شما به مقصد خود رسیده اید، اما اکنون باید پارک کنید! پارک کردن در یک نقطه ناخوشایند راه خوبی برای افزایش سطح استرس شما به 100 است اینجاست که این آپشن ماشین جذاب به دادمان میرسد . چرخاندن سر و استفاده از آینه های دید عقب خوب است، اما هنوز در چیزی که می توانید ببینید شکاف هایی وجود دارد. و تلاش برای حدس زدن اینکه چقدر به اشیاء پشت سر خود نزدیک هستید می تواند کمدی ایست و شروع باشد

دوربین‌های معکوس حدس‌ها را از بین می‌برند و می‌توانند نمای دقیقی از هر چیزی که پشت خودروی شما قرار دارد ارائه دهند. نقاط کور دیگر نگران کننده نیستند – همه چیز روی صفحه ظاهر می شود در حالی که شما با اطمینان به عقب می روید. و هنگامی که شما خیلی به جسم دیگری نزدیک می شوید، حسگرها صدای بوق را ایجاد می کنند.

آپشن ماشین درب های اتوماتیک

بازگشت به ماشین با یک کودک نوپا در یک دست و یک کیسه مواد غذایی در دست دیگر به این معنی است که باید چیزی را در حالی که صندوق عقب را باز می کنید، زمین بگذارید. درب های آسانسور اتوماتیک و هندزفری وقتی دستتان پر است، زندگی را کمی آسان تر می کنداین آپشن ماشین جذاب بسیار کاربردی و راه انداز است

ویژگی های راحت

آپشن ماشین هات اسپات وای فای:

مصرف داده های تلفن خود را متوقف کنید. فقط به وای فای ماشین خود وصل کنید. برخی از خدمات هات اسپات داخل خودرو پس از یک دوره مقدماتی تکمیلی، هزینه ماهانه دریافت می‌کنند، اما این خدمات برای داده‌های نامحدود ارزان‌تر از یک طرح داده مشابه از طریق یک شرکت مخابراتی تلفن همراه هستند.و یکی از آپشن های جذاب ماشین به شمار میرود

پریزهای شارژ سریع USB:

دیگر هیچ انتظار غیرقابل تحملی برای روشن شدن ابزارهای شما وجود ندارد! اکنون می توانید خودرویی بخرید که دستگاه شما را سریع شارژ می کند.البته این آپشن ماشین هنوز در کشور ما وجود ندارد

درب عقب برقی:

اگر قصد دارید یک قایق، ATV یا وسیله نقلیه بزرگ دیگری را به پشت وانت یا شاسی بلند جدید خود بچسبانید، ممکن است بخواهید برای این ویژگی خرید کنید، زیرا به شما امکان می دهد با فشار یک دکمه درب عقب خود را پایین بیاورید و بالا ببرید.

ویژگی های ایمنی خوب برای داشتن آپشن ماشین

آپشن ماشین نوربالای خودکار: این سیستم به طور خودکار نور بالا را در زمانی که هیچ ترافیکی از مقابل یا وسایل نقلیه جلویی وجود ندارد روشن می کند و به محض ظاهر شدن ترافیک به نور پایین برمی گردد تا از کور شدن سایر رانندگان جلوگیری کند. این امر باعث استفاده بیشتر از نورهای بلند می شود که رانندگی را ایمن تر می کند.

هشدار ترافیک متقاطع عقب: هنگامی که خودرو در دنده عقب است، این سیستم زمانی که حسگرها تشخیص می‌دهند وسیله نقلیه یا جسمی خارج از محدوده دوربین عقب نزدیک می‌شود و می‌تواند در مسیر خودرو حرکت کند، راننده را مطلع می‌کند.

Android Auto و Apple CarPlay: اینها رابط‌ های آشنای تلفن هوشمند و برخی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهم اما محدود را به سیستم اطلاعات سرگرمی خودرو می‌آورند. آنها رانندگان را تشویق می کنند تا تلفن های خود را زمین بگذارند و در عوض با صفحه نمایش داخلی خودرو تعامل داشته باشند و به آنها اجازه می دهند تا توجه بیشتری به رانندگی داشته باشند. 

آپشن ماشین صندلی برقی راننده با کمری با قابلیت تنظیم ارتفاع:

آپشن ماشین صندلی های برقی به رانندگان کمک می کنند تا موقعیت رانندگی بسیار راحت تری نسبت به اکثر صندلی های دستی پیدا کنند، به خصوص در خانواده هایی که بیش از یک نفر ماشین را رانندگی می کنند. علاوه بر این، بالشتک های متحرک روی پشتی صندلی راننده را می توان برای کمک به پشتیبانی از کمر راننده، که به عنوان ناحیه کمر شناخته می شود، تنظیم کرد. آنهایی که بالا و پایین و همچنین داخل و خارج را تنظیم می کنند، پشتیبان حتی بهتری دارند. این امر رانندگی در مسافت طولانی را آسان تر می کند و خستگی را کاهش می دهد.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد در مورد آپشن های ماشین و جذابیت و کاربردی که برای شما در هنگام رانندگی فراهم میکنند صحبت کردیم امیدوارم براتون مفید باشد

تهران تیونینگ با سابقه 15 سال فعالیت در حوزه تیونینگ خودرو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد شما عزیزان میتوانید از طریق این لینک با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از آنها به صورت کاملا رایگان مشاوره بگیرید

Call Now Button